Hrvatski Telekom Prva liga, 18. kolo, 03.12.2017, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj

Sportnet • nedjelja, 03.12.2017.

U 18. kolu HT Prve lige, Cibalia je iznenađujuće slavila protiv Lokomotive s 3:1 i povećavala prednost pred Istrom na četiri boda...

Tomislav Štrkalj
77'
26
Ivan Miličević
90'+3'
Mladen Bartolović

AUTOR: Jan Šneler

Na katastrofalnom terenu u Kranjčevićevoj koji je više sličio na pašnjak nego na nogometni teren, igrači Cibalije puno su bolje izgledali u prvom poluvremenu. Vrlo ambiciozno i hrabro krenuli su Vinkovčani u utakmicu, a isti pristup im se isplatio u 37. minuti. Iz kornera je ubacio Plum, lopta je došla do Kordića koji ju prebacuje do Ikića a ovome nije bilo teško pogoditi gol s par metara.

Cibalia je lijepom akcijom okrunila bolje prvo poluvrijeme, međutim bilo je jasno kako se Lokomotiva neće tako lako predati. U drugi dio utakmice, očekivano domaći su krenuli ofenzivnije i hitrije želeći što prije doći do izjednačujućeg pogotka. Imao je priliku Radonjić u 62. minuti međutim njegov udarac glavom bio je preslab.

Najbolju priliku Lokomotiva je imala u 67. minuti kada je Krstanović sam izbio ispred golmana, međutim šutirao je loše i Šubarić je nogom obranio. Konačno, u 75. minuti domaći dolaze do izjednačujućeg pogotka. Ubacio je Krajinović, jednako loše reagirali su obrana i golman gostiju, te je Kolinger glavom zabio u praktički praznu mrežu.

Taman kad se činilo da će Lokomotiva u zadnjih deset minuta i preokrenuti utakmicu, fantastičan dupli pas odigrali su Pervan i Štrkalj, Štrkalj je izbio sam pred Šempera i lakoćom zabio za novo vodstvo gostiju. Konačnih 3:1 postavio je Galić u 88. minuti nakon kontre i odličnog dodavanja Kordića.

Ovom pobjedom Cibalia se učvrstila na osmom mjestu koje osigurava ostanak u ligi, dok je Lokomotiva ostala na šestom mjestu te joj sve više bježe prva četiri mjesta za europska natjecanja.