Dario Dodić • nedjelja, 03.12.2017.

Milanski Inter je na hrvatski pogon u sklopu 15. kola talijanske Serie A samljeo Chievo na San Siru i tako preuzeo vrh prvenstvene ljestvice ispred Napolija. Fiorentina je bila uvjerljiva kod kuće protiv Sassuola, dok su Bologna i Cagliari podijelili bdoove...

Ono što se očekivalo nakon pobjede Juventusa u gostima kod Napolija danas je dobilo i potvrdu - Inter je kod kuće razbio Chievo i tako preuzeo vrh ljestvice Serie A. Ključnu ulogu u važnoj pobjedi milanske momčadi imali su Hrvati, uz fenomenalnu partiju Ivana Perišića.

I ptice na grani mogu pogoditi koji su igrači ključni u pobjedama Intera ove sezone - ako Perišić nije strijelac onda je asistent, a jedno je uvijek sigurno - Mauro Icardi upisat će se u listu strijelaca. Tako je bilo i danas. U 23. minuti po lijevoj je strani lijepo prošao Santon, dobro je pucao, ali njegov pokušaj brani Sorrentino - na nesreću gostiju lopta se odbija do Perišića koji je iz prve šalje u mrežu Chieva za vodstvo Intera 1:0.

Prije odmora Inter je udvostručio prednost. Marcelo Brozović lijepo je u prostor gurnuo loptu za Icardija, koji poentira za 2:0.

Nije Inter stao niti u nastavku, Perišić u 57. minuti nakon solo-akcije podiže na 3:0, a tri minute kasnije Candreva pronalazi Škriniara i Inter već ima 4:0.

Niti tu domaći nisu stali, fenomenalnu partiju Perišić je okrunio i treći golom, u drugoj minuti sudačke nadoknade snalažljivi Hrvat prima odbijenu loptu i precizno je šalje u donji desni kut Sorrentinovog gola za konačnih 5:0 i vrh prvenstvene ljestvice.

Oba su hrvatska reprezentativca odradila svih 90 minuta u dresu Intera.

Do uvjerljive pobjede stigla je i Fiorentina na svom Artemio Franchiju, s 3:0 svladala je posrnuli Sassuolo i preskočila Milan za sedmo mjesto ljestvice Serie A.

Poveli su domaćini nakon pola sata, Laurini je ubacio s desne strane, a Simeone glavom pogodio za 1:0 Viola. Prije odlaska na odmor Veretout na dodavanje Thereaua podiže na 2:0, a za konačnih 3:0 zabija Chiesa u 71. minuti nakon još jedne lijepe asistencije Thereaua.

Milan Badelj odigrao je vrlo dobro svih 90 minuta.