Mihaela Bradovski • nedjelja, 03.12.2017.

David Moyes još uvijek čeka na prvu pobjedu na klupi West Hama, a ovo kolo donijelo mu je najtežeg mogućeg protivnika. Manchester City nije dozvolio iznenađenje i slavio je s 2:1 te tako upisao 13. pobjedu u nizu i izjednačio premierligaški rekord...

Manchester City je nezaustavljiv. Pobjedom protiv West Hama 2:1 produžio je niz pobjeda u prvenstvu na 13 čime je izjednačio rekord Premier lige u jednoj sezoni, a ukupno u svim natjecanjima ima čak 20 pobjeda u nizu.

Protiv West Hama slavio je iako mu ovaj nastup nije bio u rangu najboljih ove sezone. Gosti su na odmoru čak i vodili, ali u nastavku susreta City je ipak bio uspješniji.

U prvih 25 minuta West Ham je bio opasniji, Michael Antonio imao je dvije dobre situacije, a tek u 25. minuti David Silva prvi put je zaprijetio Adrianu koji je bio na vratima umjesto Joea Harta.

U samoj završnici prvog dijela gosti su stigli do vodstva. Aaron Cresswell je ubacio, a Angelo Ogbonna glavom je donio West Hamu zasluženo vodstvo.

U drugom dijelu drugačija slika. City se probudio, Guardiola je upozorio igrače na odmoru, a u 57. minuti Nicolas Otamendi na dodavanje Gabriela Jesusa poravnao je na 1:1.

Počeo je domaćin nizati prilike i u 83. minuti stigao je do preokreta, vrlo lijepim golom Davida Silve.

U samoj završnici West Ham je mogao do boda, no pokušaj Diafre Sakha otišao je pokraj gola.

City je tako uhvatio Arsenal 13. pobjedom na ljestvici svih vremena i ako svlada gradskog rivala u sljedećem kolu ostavit će Londončane iza sebe i bit će sam na vrhu, ali i dostići Arsenal koji je na vrhu s 14 pobjeda kroz dvije sezone.

U drugom današnjem susretu Bournemouth i Southampton remizirali su 1:1. Ryan Fraser doveo je domaćina u vodstvo u 41. minuti, a u 61. za 1:1 zabio je Charlie Austin.