Dario Dodić • ponedjeljak, 04.12.2017.

Odigrana su dva posljednja susreta 15. kola talijanske Serie A. Puni plijen u obje je utakmice pripao gostima, Udinese je prekinuo negativan niz, dok je Genoa nastavila s nogometnim minimalizmom koji zasad pod novim trenerom Ballardinijem polučuje rezultate...

Nakon dva poraza Udinese je uspio doći do pobjede u Serie A. Momčad iz Udina bila je uvjerljiva u gostima kod Crotonea, s visokih 3:0 došla je do sva tri boda na stadionu Ezio Scida.

Iako je Udinese tijekom većeg dijela susreta bio bolja momčad, prvu prigodu na susretu imali su domaći nogometaši. Dobar pokušaj Nalinija sjajno je zaustavio Bizzarri. Gosti su brzo uzvratili i poveli. Igrala se 40. minuta, lijepu su akciju složili nogometaši Udinesea, pokušao je završiti Lasagna, ali sjajno mu brani domaći vratar Cordaz. Na nesreću Crotonea lopta se odbija do Jakuba Jankta, koji je šalje u mrežu za vodstvo gostiju.

Do Janktovog pogotka Udinese je bio 242 minute bez pogotka u talijanskom prvenstvu. U nastavku je gostujuća momčad potpuno nadigrala domaćine, a za dobru predstavu Udinese je nagrađen još dvama pogocima.

Jankto je u 53. minuti na dodavanje raspoloženog Maxija Lopeza lijepo pogodio s ruba kaznenog prostora za 2:0, dok je Lasaga nešto više od deset minuta kasnije postavio konačnih 3:0. Loptu je povukao Stipe Perica i lijepo proigrao Baraka, koji poslužuje usamljenog Lasagnu za lagan pogodak i treći poraz u nizu Crotonea.

Inače, Udinese je posljednji put u prvenstvu pobijedio na gostovanju s tri pogotka razlike u svibnju 2013. godine.

Perica je ušao u igru dvije minute prije nego je započeo akciju za treći gol Udinesea, dok je Andrija Balić pobjedu gostiju odgledao s klupe.

Nogometaši Genoe također su u gostima došli do sva tri boda. Bivša momčad Ivana Jurića s minimalnih je 1:0 svladala Veronu na stadionu Marc'Antonio Bentegodi.

U posljednja tri susreta u prvenstvu Genoa je skupila čak sedam bodova sa samo tri postignuta pogotka, po jednim u svakoj utakmici.

Mora se priznati kako je domaćin imao više od igre, kreirali su nogometaši Verone niz prilika, ali nisu uspjeli matirati Perina. S druge strane, Genoa je jedinim udarcem u okvir Nicolasova gola došla do pobjede.

Dogodilo se to u drugoj minuti sučevog dodatka u prvom poluvremenu. Taarabt je na desnoj strani izbjegao zamku zaleđa, poslao oštru loptu u šesnaesterac, Bertolacci je nije uspio iskontrolirati, ali ispala je to dobra asistencija za Pandeva, koji zabija za pobjedu Genoe.