La Liga, 14. kolo, 04.12.2017, 21:00 h
Girona
Girona 2:3 Deportivo Alaves

Luka Medić • utorak, 05.12.2017.

Odigrana je posljednja utakmica 14. kola Primere. Girona je ugostila Alaves i pola sata prije kraja susreta vodila 2:0, no na kraju su slavili gosti nakon što je Ibai Gomez Perez postigao hat-trick...

Nezamisliv kraj jednog od najuzbudljivijih kola u ovosezonskoj Primeri. Prvo su Barcelona i Real u subotu odigrali neriješeno s Celtom odnosno Athleticom, a Valencia je upisala prvi ovosezonski poraz. U posljednjoj utakmici kola Girona je ugostila posljednju momčad na tablici, Alaves. U prvih sat vremena gotovo da i nije bilo ozbiljnijih prilika, a onda u posljednjih pola sata ludnica. Domaćini su u tri minute stvorili prednost od 2:0, i bili su na putu prema petom ovosezonskom slavlju i zauzimanju sedmog mjesta. No, u posljednjih pola sata na scenu je stupio Ibai Gomez Perez koji je za 21 minutu postigao tri pogotka i doveo svoju momčad pa možda i do najvećeg preokreta u ovoj sezoni Primere.

U prvom poluvremenu, kao i u prvih 15-ak minuta nastavka nije bilo previše prilika, no zato su Girona i Alaves nadoknadili sve u posljednjih 30 minuta. Pred kraj prvog poluvremena Girona je uspjela zatresti mrežu gostiju, no pogodak je poništen. Mreža Alavesa mirovala je do 59. minute, a onda je Girona stigla do prednosti. Gosti su izgubili loptu na sredini terena, Muniesa je preciznim dodavanjem stvorio priliku za Stuanija. Urugvajski napadač u dresu katalonskog kluba iskoristio je nepostavljenu gostujuću obranu i ušao je u kazneni prostor. Svog čuvara, koji ga je pokušao blokirati, driblingom je poslao na pod i precizno je pogodio za 1:0.

Gosti se nisu ni oporavili od tog šoka, a već je stigao novi. Tri minute kasnije Garcia je izveo korner, Juanpe skače najviše i još jednom šalje Pacheca po loptu u mrežu. Od 59. do 62. minute Girona je stvorila veliku prednost.

I onda su domaćini stali. Vjerojatno su mislili da je Alaves uzdrman i kako momčad koja je u 13 susreta postigla svega sedam pogodaka ne može ni do boda, a kamoli do nečeg većeg. No, prevarili su se. Alaves je krenuo pisati svoju priču. Točnije, Ibai Gomez Perez. 28-godišnji napadač prvo je u 72. minuti smanjio na 2:1 nakon što je odbijenu loptu pospremio u mrežu. Prvi pokušaj obranio mu je Bono, no drugi put vratar domaćih nije imao šanse. Malaga je do izjednačenja došla 15-ak minuta kasnije. Gosti su povukli kontru, imali su tri na dva, Alfonso, koji je probio po desnoj strani, dao si je malo jači for, no ipak je u kaznenom prostoru do lopte stigao prije vratara Bone kojemu nije ostalo ništa drugo osim da ruši gostujućeg igrača. Jedanaesterac čist kao suza. Loptu je na bijelu točku namjestio Gomez Perez koji je ostao smiren i pretvorio najstrožu kaznu u izjednačenje. Gosti su tada dobili krila, a Girona se totalno raspala. U trećoj od pet minuta sudačke nadoknade, El Haddadi je iskoristio grešku domaće obrane. Oduzeo je loptu 20-ak metara od Gironinih vrata i krenuo po preokret. Stigao je do kaznenog prostora i provukao je loptu do Gomeza koji je udarcem iz prve po treći puta zatresao domaću mrežu. Bono je bio na toj lopti, ali ju nije uspio zaustaviti. Malaga je tako stigla do velike pobjede.

Girona je propustila skočiti na sedmo mjesto i sada je 12. sa 17 osvojenih bodova. S nova tri boda Alaves je prepustio posljednje mjesto na tablici Malagi. Sada je pretposljednji s devet osvojenih bodova, Bodom više od Malage, a manje od Las Palmasa. Idućeg vikenda Gironu čeka katalonski derbi protiv Espanyola, dok će Alaves dočekati prvog susjeda, Las Palmas.