Meškov Brest 24:23 RK Zagreb
RK Zagreb

Previše pogrešaka PPD Zagreba u porazu od Meškova u Brestu

Sportnet • utorak, 05.12.2017.

Ponovno su Zagrebaši imali priliku doći do važne pobjede u SEHA ligi, međutim u ključnim trenucima su previše griješili i konačno izgubili 24:23...

PIŠE: Jan Šneler

Prvo poluvrijeme svakako su obilježili vratari s jedne strane i loš šut šutera s druge strane. Vratar Meškova Pešić imao je čak 10 obrana, dok je kod PPD Zagreba Kastelic dvije obrane manje. Naročito je slab šut pogodio Zagreb pa su tako Žarko Marković, Josip Valčić i Mario Vuglač kombiniralo šutirali katastrofalnih 0/10. Kod domaćih pak, Đorđić je zabio svega jedan gol iz šest pokušaja.

U takvoj utakmici, PPD je imao solidan rezultat. Prvo je Bičanić vodio Zagreb s rana četiri gola, a kasnije u 23. minuti Vori je zabio za vodstvo 8:7. Nažalost, tada kreće već poznata crna rupa Zagrebaša i Meškov odlazi na 11:8. Ipak, u zadnjoj minuti Vori ipak smanjuje rezultat na 11:9.

Drugo poluvrijeme također je počelo nervozno. Meškov je promašio sedmerac, zapucao kontru i napravio prekršaj u napadu te već nakon tri minute igre Zagreb izjednačuje preko Valčića i Vuglača. No, umjesto da grade igru na brzom povratku u utakmicu, PPD je vrlo brzo primio četiri pogotka te je Meškov ponovno došao do lijepe prednosti.

U tim trenucima bilo je vidljivo kako Meškov polako lomi utakmicu i prilično sigurno korača prema pobjedi. Bilo je to jasno i treneru Saračeviću koji je u 39. minuti pozvao minutu odmora kako bi prekinuo seriju domaćina. Razgovor je očito pomogao jer je u 45. minuti Hrstić lijepim lobom vratio Zagreb na samo dva gola zaostatka.

Imao je Horvat sedmerac u 49. minuti pri rezultatu 21:18, no Pešić je potpuno zaključao svoja vrata, a Vuglač je nekoliko minuta kasnije promašio čisti zicer. S obzirom na prikazanu igru, nevjerojatno je da je Zagreb uopće imao i napad za izjednačenje međutim premalo je vremena ostalo za ozbiljniju organizaciju te je Meškov rezultatom 24:23 upisao novu pobjedu.

Osim fantastičnog Pešića koji je upisao čak 18 obrana, Meškov je predvodio Horak s četiri gola. Kod Zagreba najefikasniji je bio Bičanić s osam golova.

Iako je PPD imao napad za izjednačenje, previše prilika su gosti propustili, previše čistih šuteva promašili te se još jednom pokazao nedostatak kvalitete i iskustva u ključnim trenucima.