Hrvatski Telekom Prva liga, 19. kolo, 08.12.2017, 18:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić
Suci: Goran Pečarić, Ivica Modrić, Krunoslav Ambrinac, Dalibor Mlakar
3:2(1:2) Cibalia
Ivan Galić 10', 45'+2'
Cibalia

Dario Dodić • petak, 08.12.2017.

Ljepoticom u Zaprešiću otvoreno je 19. kolo Hrvatski Telekom Prve lige. U dvoboju prepunom preokreta i golova do pobjede je došao domaćin, Inter je s 3:2 svladao Cibaliju...

Tin Vukmanić
77'
19
Marin Zulim
85'
22
Regan Obeng
90'
Ivan Zgrablić
71'
9
Marko Dabro
75'
21
Dominik Križanović
87'
Mladen Bartolović

Cibalia je posljednji put upisala pobjedu protiv Intera u najvišem rangu hrvatskog nogometa daleke 2013. godine. Momčad Mladena Bartolovića bila je na dobrom putu prekinuti taj niz večeras u Zaprešiću, no na kraju su Vinkovčani ostali praznih džepova. U lijepoj utakmici bogatoj uzbuđenjima, golovima i preokretima do pobjede je stigao domaćin, igrači Samira Toplaka do sva tri boda stigli su rezultatom 3:2.

Samo 30 sekundi igre bilo je potrebno Interovim igračima kako bi došli do vodstva. S loptom u nogama je do opasne zone gostiju stigao Komnen Andrić, a zatim lijepom dijagonalom na lijevoj vratnici pogodio Vlatka Blaževića, koji glavom dovodi domaćine u vodstvo.

Šokantan start utakmice uzdrmao je Cibalijine igrače, ali brzo su se oporavili i posve nadigrali Interovce. Nakon što dvojica Blaževića, Vlatko i Ivan, nisu uspjeli lijepu akciju okruniti pogotkom za 2:0 Intera, uslijedio je brzi odgovor Vinkovčana. Igrala se deseta minuta, Muženjak je lijepom loptom pronašao Štrkalja u Interovom šesnaestercu, ovaj pak kraj dvojice Interovih igrača i vratara Santinija u sredini prizemnom loptom pronalazi Ivana Galića. Išla je lopta malo iza leđa Galiću, koji je ipak uspijeva gurnuti u mrežu za 1:1.

Umirila se malo igra nakon što je Cibalia došla do izjednačenja. Šok je s gostiju prešao na domaćine, Cibalia je zagospodarila terenom i nizala prigodu za prigodom. Uslijedilo je nekoliko dalekometnih pokušaja, najbolji je bio Galićev s ruba šesnaesterca, ali dobar je danas bio Santini.

Zatim je Štrkalj s desetak metara, iskosa s lijeve strane, dobro gađao, ali Santini još bolje brani. Sve je bilo spremno za odmor, ušlo se u drugu minutu sučevog dodatka kada je Cibalia došla do preokreta. S lijeve je strane korner izveo Plum, Milić loptu glavom skrenuo na drugu vratnicu, Galić glavom zabija svoj drugi gol, za vodstvo Vinkovčana.

Više od početnog šoka i primljenog gola nakon 30-ak sekundi igre goste je uzdrmao početak drugog poluvremena. Postonjski je, leđima okrenut Cibalijinom golu, na rubu kaznenog prostora primio loptu, s leđa ga je, čini se, udario Frane Ikić, a sudac Pečarić pokazao na bijelu točku. Osim što je teško reći o kakvom je zaista kontaktu bila riječ, još je važnije napomenuti kako je lopta u trenutku Ikićevog starta bila izvan šesnaesterca Cibalije. Bunili su se Vinkovčani, ali odluka se nije promijenila, za 2:2 s 11 metara pogađa Andrić.

Pola sata prije kraja vrlo sličnim, možda i intenzivnijim startom srušio je Komorski Kordića u kaznenom prostoru Intera, ali za razliku od situacije iz 49. minute Pečarić je ovog puta ostao nijem.

Uvukla se nervoza u gostujuće redove što su domaćini znali iskoristiti. Preuzeli su kontrolu nad igrom, a u tome im je uvelike pomogao u 68. minuti nepotrebnim i grubim startom na gotovo polovici travnjaka Zvonimir Milić. Pečarić mu je pokazao drugi žuti karton i Vinkovčani su posljednjih 25 minuta igrali s igračem manje na travnjaku.

Vrlo su brzo domaćini iskoristili prednost igrača više, već u 70. minuti nakon lijepog ubačaja Boseca s desne strane Vlatko Blažević ponovno glavom dovodi u vodstvo Inter. Mogao je Muženjak u 83. zabiti za novo izjednačenje Cibalije, ali nije bio precizan, Inter upisuje pobjedu.