Hrvatski Telekom Prva liga, 19. kolo, 09.12.2017, 15:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 984

Sportnet • subota, 09.12.2017.

Nakon odigranog 19. kola, Dinamo i dalje održava veliku prednost pred prvim pratiteljima. S druge strane, Istru i dalje očekuju teški dvoboji u borbi za ostanak u ligi...

PIŠE: Jan Šneler

S obzirom na to da Istra nikada nije slavila u Zagrebu, vrlo je jasno u kakvim su ulogama ekipe ušle u današnju utakmicu. Još kada tome dodamo činjenicu kako je Dinamo svladao Istru s 4:2 u četvrtfinalu kupa igranom na Maksimiru prije dva tjedna, nije potrebno previše isticati kako je većina gledatelja očekivala laganu pobjedu Modrih.

Počelo je odlično za Dinamo. Već u 5. minuti, Ademi je vrlo lijepo tukao glavom, međutim lopta je otišla tik pored vratnice. Vrlo je visoko stajao Dinamo u prvim minutama nastojeći što ranije postići vodeći pogodak. U 14. minuti Henriquezov gol opravdano je poništen zbog zaleđa, no u 19. minuti spasa za Istru nije bilo.

Moro je vrlo lukavo izveo slobodni udarac, igrači u živom zidu su skočili, lopta prošla ispod njih i ušla u gol pored nemoćnog Ćorića. Zabivši prvi gol, nogometaši Dinama još su više počeli napadati tražeći potvrdu vodstva. Henriquez je ponovno pokušao u 33. minuti iz okreta, međutim Ćorić je bio na mjestu.

Ponovno je kobna za Istru bila Dinamova mladost. Olmo je lijepo proigrao Sosu koji dodaje povratnu za usamljenog Soudanija. Dinamo je poveo s 2:0 pogotkom Alžirca okrunivši tako izrazito napadačku igru u prvom dijelu.

U drugi dio, Istra je ušla ofenzivnije i odlučnije što im se isplatilo već u 48. minuti. Ubacio je Hadžić, loptu glavom prenio Matjaž a pogodak postiže Maksimović. Kao da je taj rani pogodak dao dodatna krila gostima a uzdrmao Dinamo jer su Istrani puno bolje izgledali u nastavku. U 61. minuti Istra je mogla doći i do izjednačenja. Ubacio je Matjaž, odlično glavom pucao Jelavić a još ljepše obranio Livaković.

Na žalost navijača Istre, veliku prigodu nisu iskoristili te je trener Dinama, Mario Cvitanović, osjetio da treba pojačati veznu liniju i postići još pokoji pogodak. U igru je ušao Ante Ćorić, a već šest minuta nakon što je ušao, u 78. minuti, je postigao pogodak za vodstvo 3:1. Olmo je dugo vukao loptu, petom ju ostavio za Ćorića koji sa šesnaestak metara pogađa donji desni kut.

Cvitanović je pogodio s još jednim igračem. U 82. minuti umjesto Henriqueza koji se trudio ali nije uspio zabiti, ušao je Armin Hodžić. Samo minutu kasnije, dupli pas su odigrali Soudani i Hodžić, Hodžić je ostao sam u šesnaestercu, lijepo se okrenuo i zabio za 4:1. Iako se u jednom trenutku činilo da Istra može i iznenaditi Dinamo, na kraju rezultat to neće pokazivati.

U doslovno posljednjim sekundama utakmice, Hodžić je ponovno u glavnoj ulozi, lijepo je prošao vratara Ćorića i pogodio na prazna vrata te postavio konačnih 5:1.