Hrvatski Telekom Prva liga, 19. kolo, 10.12.2017, 15:00 h, Stadion Maksimir
Suci: Mario Zebec, Jerko Crnčić, Goran Loparac, Četvrti sudac: Igor Križarić
0:2 Hajduk
Franck Ohandza 66', 90'+4'
Hajduk

Petar Jenjić • nedjelja, 10.12.2017.

Nogometaši Hajduka uspješno su odradili gostovanje na Maksimiru protiv Lokomotive. Bijeli su u sklopu 19. kola slavili s 2:0 pogocima Francka Ohandze, a zagrebačka momčad zaključila je susret s devetoricom igrača jer su potpuno nepotrebno druge žute kartone zaradili Jan Doležal i Lovro Majer. Mogli su domaćini i do boda, no Šunjić je pogodio stativu, da bi na drugoj strani Ohandza potvrdio pobjedu...

Treću pobjedu u posljednje četiri utakmice upisali su nogometaši Hajduka koji se iz Zagreba vraćaju s nova tri boda. Kopićeva momčad s 2:0 svladala je Lokomotivu krasnim pogocima Francka Ohandze. Iako to nije bila briljantna predstava splitske momčadi, ovim slavljem Bijeli su se vratili na drugo mjesto s 35 bodova, koliko ima i Osijek.

Zanimljivo, Lokomotiva je susret zaključila s dva igrača manje, nakon potpuno nepotrebnog prekršaja u Hajdukovom kaznenom prostoru drugi žuti karton je zaradio Jan Doležal, da bi zbog protestnog ispucavanja drugi žuti karton zaradio Lovro Majer. U samoj završnici susreta mogla je i do izjednačenja, no Ivan Šunjić je pogodio vratnicu.

Prvih dvadesetak minuta uglavnom se igralo na polovici domaće momčadi koja se više fokusirala na obrambene zadatke. Hajduk se trudio graditi igru, no nije bilo pretjerane opasnosti po gol Adriana Šempera. U 17. minuti Bijeli su postigli pogodak koji je poništen jer je Franck Ohandza loptu u gol skrenuo rukom.

Kako je poluvrijeme odmicalo Lokomotiva je polako, ali sigurno počela uspostavljati ravnotežu, no Hajdukova obrana bez većih poteškoća otklanjala je sve opasnosti, dok sam napad splitske momčadi i dalje nije funkcionirao.

Pet minuta po ulasku u drugo poluvrijeme Jan Doležal je prilično bespotrebno napravio oštar prekršaj nad Borjom Lopezom i zaradio drugi žuti karton. Devet minuta kasnije najbolja prilika za Hajduk, Ohandza se lijepo okrenuo u kaznenom prostoru, no njegov udarac još bolje je obranio Šemper.

Lokomotiva je odolijevala do 66. minute, Ahmed Said je ubacio s desne strane na peterac prema Ohandzi koji krasno iz voleja neobranjivo pogađa mrežu zagrebačke momčadi.

Domaćin je u posljednjih deset minuta ušao s devetoricom igrača, ponovno vrlo nepotreban i nesmotren drugi žuti karton dobio je Lovro Majer zbog protestnog napucavanja lopte.

Hajduk je svoju pobjedu mogao ispustiti u posljednjih sekundama susreta kada je Ivan Šunjić pogodio okvir gola. Ipak, na drugoj strani odgovorio je Ohandza i potvrdio pobjedu gostiju svojim drugim pogotkom.