Dario Dodić • nedjelja, 10.12.2017.

Odigrana su tri susreta 16. kola talijanske Serie A u redovnom nedjeljnom terminu od 15 sati. Napoli je na svom San Paolu ostao bez punog plijena, dok je Udinese do sva tri boda došao protiv Beneventa...

Prvi put nakon 17. kola u sezoni 1965./1966. dogodilo se da i Juventus i Inter i Napoli i Roma u istom kolu odigraju 0:0. Posljednji klub koji je ostvario ovaj učinak u 16. kolu Serie A bio je Napoli, koji je na svom San Paolu odigrao bez pogodaka protiv Fiorentine.

Napoli bez Lorenza Insignea, Faouzija Ghoulama i Arkadiusza Milika nije jednako potentan u napadu pa se tako prvi put otkako je Maurizio Sarri preuzeo klupu napuljskog kluba dogodilo da momčad u dvije uzastopne utakmice talijanskog prvenstva nije postigla nijedan pogodak.

U prvih 45 minuta dvoboja s Violama Napoli je tek jednom pucao u okvir protivničkog gola, čime je poravnao dosad najslabiji učinak u svim natjecanjima ove sezone. U nastavku su domaći nogometaši živnuli, posebno su dobre prilike imali Mertens i Zielinski, ali nisu uspjeli matirati gostujućeg vratara Sportiella.

Prigodu u posljednjih 15-ak minuta u dresu Napolija dobio je Marko Rog, odigrao je vrlo dobro hrvatski reprezentativac, ali nije uspio pomoći svojoj momčadi doći do sva tri boda. Milan Badelj još je jednom vrlo dobro odigrao svih 90 minuta u dresu Fiorentine. Ovim remijem najzadovoljniji će biti Inter koji će tako iduće kolo dočekati na vrhu ljestvice talijanskog prvenstva.

Uspješan je zato na svom travnjaku bio Udinese, koji je povezao dvije pobjede u nizu, obje bez primljenog pogotka. Nakon 3:0 u gostima kod Crotonea Udinese je s 2:0 kod kuće svladao Benevento, koji se nakon čudesnog boda u prošlom kolu protiv Milana vratio onomu u čemu je najbolji u ligi - porazima.

Sve je bilo riješeno u prvom poluvremenu, već u petoj minuti igre Barak je zabio za vodstvo Udinesea. U 41. minuti Barak se iz strijelca transformirao u asistenta, poslužio je Lasagnu koji zabija za konačnih 2:0.

Od 55. minute kod domaćih je u igru ušao Andrija Balić, dok je Stipe Perica pobjedu Udinesea odgledao s klupe.