Hrvatski Telekom Prva liga, 19. kolo, 10.12.2017, 17:00 h, Rujevica
Suci: Duje Strukan, Goran Perica, Mario Pepur
Matic Črnic 87'
2:0(1:0) Slaven Belupo
Slaven Belupo

Mihaela Bradovski • nedjelja, 10.12.2017.

Rijeka je na Rujevici stigla do očekivana tri boda protiv Slaven Belupa slaveći s 2:0. U susretu u kojem se nije moglo uživati u nekoj ljepoti, Riječani su napravili ono čemu su se i nadali...

Unatoč velikim problemima s izostancima, Riječani nisu razmišljali niti o čemu drugom osim o pobjedi u dvoboju protiv Slaven Belupa. Matjaž Kek morao je dosta kemijati sa sastavom, ali ipak je uspio sklopiti momčad koja je bila u stanju svladati Koprivničance.

Sama kvaliteta igre nije bila posebno velika, izostao je veći broj prilika, a Riječani su one dvije dobre i iskoristili.

Prvi je zaprijetio Slaven Belupo preko Ivanovskog i Tatara, Makedonac je pronašao samog Tatara pred golom, ali Sluga je odlično obranio njegov pokušaj.

Kada već nije zabio Slaven Belupo, precizni su bili domaćini. Iz prve prave prijetnje stigli su do vodstva, Mišić je ubacio iz kornera, a Punčec glavom poslao loptu u mrežu.

Rijeka je sljedeći put zaprijetila u 17. minuti kada je Kvržić pucao s ruba kaznenog prostora nakon kornera, međutim Marković je bio spreman.

Do kraja prvog dijela Rijeka je još jednom zaprijetila preko Acostyja, a gosti udarcem Rebernika iz daljine, no rezultat se nije mijenjao.

U nastavku susreta malo pravog nogometa, tek nekoliko prijetnji s obje strane, a u 87. minuti priči je bio kraj. Rijeka je povukla brz napad, Gavranovićev pokušaj obranio je Marković, no lopta se odbila do Črnica koji zabija za 2:0.

Domaćin je tako prvim ovosezonskim golovima Punčeca i Črnica došao do pobjede i vratio se na tri boda zaostatka za Osijekom i Hajdukom.