Mihaela Bradovski • nedjelja, 10.12.2017.

Hrvatski treneri ovu nedjelju upisali su pobjede, Nenad Bjelica bio je uspješan s Lechom u poljskom prvenstvu, a Ivan Leko s Club Bruggeom u belgijskom...

Poljska

Nenad Bjelica s Lechom upisao je domaću pobjedu protiv Cracovije 1:0. Mario Šitum nije bio u konkurenciji za nastup, a Lech je slavio potpuno zasluženo nakon što je cijelim tijekom susreta bio bolji protivnik te stvorio niz prilika.

Za pobjedu je bio dovoljan jedan pogodak i to Emira Dilavera iz 38. minute susreta.

Lech nakon ove pobjede drži četvrtu poziciju na ljestvici s četiri boda manje od vodećeg Gornika dok je Cracovia tek 12.

Belgija

Ivan Leko s Club Bruggeom i dalje čvrsto drži vodeću poziciju u Belgiji, a nova pobjeda upisana je u 18. kolu protiv Lokerena.

Pretposljednja momčad prvenstva lakoćom je svladana s 3:1, a Club Brugge je već u prvom poluvremenu riješio pitanje pobjednika. Domaćin je postigao tri pogotka, strijelci su bili Hans Vanaken, Benoit Poulain i Abdoulay Diaby. U drugom dijelu Steve de Ridder samo je postavio konačnih 3:1.

Jakov Filipović kod gostiju odradio je cijelu utakmicu, a Mario Tičinović prvo poluvrijeme.

S ovom pobjedom Club Brugge zadržao je šest bodova prednosti nad drugoplasiranim Charleroijem.