Mihaela Bradovski • utorak, 12.12.2017.

Odigrana su još tri susreta 16. kola Bundeslige, a nakon predugog posta do pobjede je stigla dortmundska Borussia. Slavio je i Eintracht koji je u gostima svladao HSV...

Dortmundska Borussia napokon je došla do pobjede! Nakon što je Peter Bosz istrošio sve kredite i dobio otkaz, u debiju Petera Stögera na klupi slavila je s 2:0 na gostovanju u Mainzu.

Prva je ovo Borussijina pobjeda u Bundesligi od 30. rujna i slavlja kod Augsburga 2:1. Nakon toga uslijedili su teški dani, upisana je još samo jedna pobjeda u DFB Pokalu protiv Magdeburga.

U Mainzu je domaćin bolje krenuo i bio opasniji u početku susreta, Suat Serdar u sedmoj minuti bio je tek koji centimetar udaljen od pogotka, ali rezultat se nije mijenjao sve do 55. minute.

Borussia tada dolazi u vodstvo. Nakon ubačaja u 16 metara Omer Toprak zatresao je vratnicu, ali lopta se odbila do Sokratisa koji zabija za vodstvo.

U samoj završnici susreta potvrdu pobjede donosi Shinji Kagawa koji je uspješno okončao kontranapad i na asistenciju Aubameyanga postavio konačnih 2:0.

Zadovoljan može biti i Niko Kovač koji je s Eintrachtom stigao do gostujuće pobjede protiv HSV-a 2:1. Domaćinu nije pomogao niti rani pogodak, ali niti inicijativa koju je imao većim dijelom susreta, sva tri boda ipak odlaze za Frankfurt.

Već u devetoj minuti domaćin je poveo pogotkom Kyriakosa Papadopoulosa nakon ubačaja Hunta iz kornera, ali već 15 minuta kasnije Eintracht je bio u vodstvu.

Prvo je Wolf lijepom varkom izbacio iz igre Walacea i zabio za 1:1 u 16. minuti da bi u 24. nakon lijepe akcije Mijat Gaćinović donio gostima preokret.

Ante Rebić odigrao je cijelu utakmicu.

U dobroj formi je Freiburg koji je stigao do treće pobjede u zadnja četiri kola i polako se odmiče od dna ljestvice. Ovaj put bio je bolji od Borussije iz Mönchengladbacha te slavio s 2:1.

U zasluženoj pobjedi domaćina jedini strijelac bio je iz kaznenog udarca Nils Petersen u 20. minuti.