Dario Dodić • srijeda, 13.12.2017.

Uz više muke od očekivanoga nogometaši Intera su na svom San Siru izborili četvrtfinale talijanskog Kupa protiv trećeligaša Pordenonea. Gosti su odolijevali napadima vodeće momčadi Serie A 120 minuta, ali su nakon sedam serija jedanaesteraca kapitulirali...

Nadao se Luciano Spalletti lakšem plasmanu u četvrtfinale Coppa Italie, vodeća momčad Serie A na svom je San Siru dočekala trećeligaša Pordenone i na jedvite jade osigurala prolaz dalje.

Strateg Intera većinu je prvotimaca, uključujući Ivana Perišića, Marcela Brozovića i Maura Icardija, ostavio na klupi, što se osjetilo u igru milanske momčadi.

Pordenone je dobro stajao na travnjaku, imao je i nekoliko dobrih prigoda za pogodak. Inter je, očekivano, dominirao, ali nije uspio doći do pogotka, sjajan je vratar gostiju Perilli.

Shvatio je Spalletti u nastavku da je vrag odnio šalu, u igru je ubacio i Brozovića i Perišića i Icardija, Inter je zaigrao bolje, ali ni ključni igrači domaće momčadi nisu uspjeli natjerati Perillija na kapitulaciju. U 49. minuti veliku je priliku propustio Brozović, uputivši loptu s 11 metara kraj gola Pordenonea. Dobro je pucao i Karamoh pola sata prije kraja, lopta je išla pod gredu, ali na mjestu je bio Perilli.

Veliku prigodu propustio je i Icardi, u 86. ga je minuti sjajno poslužio Cancelo, ali Argentinac s peterca glavom loptu šalje preko gola. Treći put u posljednja četiri nastupa u Kupu Inter je igrao produžetke.

Kako je vrijeme odmicalo tako su igrači trećeligaša padali sa snagom. Imao je Inter nekoliko dobrih prigoda za rješenje pitanja pobjednika u produžetku - Icardi je nakon ubačaja Perišića glavom poslao loptu u vratnicu, Brozovićev centaršut na putu prema golu nitko nije uspio skrenuti, ponovno je spasio Perilli, pobjednik se odlučivao u lutriji jedanaesteraca. Prvi put nakon 2008. godine Inter nije zabio u Kupu na domaćem travnjaku.

Nije da nisu imali šansu gosti, neočekivano su nesigurni bili domaći izvođači. Točnije, Perilli je svoj posao odradio sjajno. U prvoj je seriji promašio Pordenoneov Misuraca, dok je kod Intera siguran bio Brozović. Na pogodak Pordenonea u drugoj seriji uzvratio je preciznim udarcem Perišić.

U trećoj seriji pogodio je Magnaghi lijepo za 2:2, dok je Škriniarov pokušaj obranio Pordenoneov vratar. Lulli je poslao loptu nebu pod oblake, ali Perilli još jednom drži nade Pordenonea na životu i brani udarac Gagliardinija.

Uslijedile su dvije serije pogodaka s obje strane, a onda je sjajan udarac Parodija zaustavio Padelli, Nagatomo je bio siguran kod Intera, s 5:4 milanski sastav prolazi u četvrtfinale Kupa.