Dario Dodić • srijeda, 13.12.2017.

Poznata su još dva četvrtfinalista talijanskog Kupa. Milan je na San Siru bez većih problema svladao Veronu, dok je Fiorentina u utakmici bogatoj golovima s 3:2 svladala Sampdoriju...

Peti put u posljednjih šest godina Fiorentina je izborila plasman u četvrtfinale Coppa Italie. Viole su danas na svom Artemio Franchiju u odličnoj i golovima bogatoj utakmici svladali Sampdoriju s 3:2.

Nije to bio dvoboj Hrvata jer je Milan Badelj dobio poštedu u dresu Fiorentine, dok je Ivan Strinić sve do 87. minute bio na travnjaku.

Povela je Fiorentina nakon 90-ak sekundi igre, Benassi je proigrao Babacara, a ovaj snažnim udarcem poentirao za vodstvo domaćina. Sve do završnice prvog dijela mreže su mirovale, a onda je uz nešto sreće došla do izjednačenja, Barreto zabija za 1:1.

U drugom je dijelu Fiorentina po drugi put stigla do vodstva, Babacar je iznudio najstrožu kaznu koja je dosuđena nakon konzultacija s VAR-om, siguran je s bijele točke bio Veretout. 15-ak minuta prije kraja Sampdoria dolazi do novog izjednačenja, Ramirez je srušen u kaznenom prostoru Viola, sam je izveo udarac s 11 metara i donio novo poravnanje gostima.

Niti tu nije bio kraj golovima, ali i jedanaestercima, domaći četvrtfinale osiguravaju pogotkom s bijele točke u 90. minuti, ponovno je siguran bio Veretout. Fiorentina će u četvrtfinalu snage odmjeriti s Laziom.

Milan je ipak lakše od Fiorentine izborio svoje mjesto u četvrtfinalu Kupa. Na San Siru je momčad Gennara Gattusa s 3:0 svladala Veronu. Iako su i gosti imali solidan broj prigoda mora se priznati kako je Milan u potpunosti nadigrao Veronu i posve zasluženo izborio četvrtfinalni ogled s gradskim rivalom Interom.

U 23. minuti slomili su rossoneri otpor Verone, Calabria je ubacio, a Suso pogodio za vodstvo Milana. Sedam minuta kasnije Romagnoli završava lijepu akciju domaćih nogometaša za 2:0.

Desetak minuta igre u nastavku bilo je potrebno Milanu za treći pogodak, strijelac je bio Cutrone.

Početak susreta obilježilo je skandiranje Milanovih navijača protiv Gigija Donnarumme, koji je navodno ponovno nezadovoljan i želi napustiti klub. Izviždan je mladi talijanski vratar u najavi sastava, tifosi su mu poručili kako su izgubili strpljenje i da bi trebao biti zahvalniji s obzirom da ima financijski unosan ugovor i uz to mu je uprava potpisala ugovor s bratom kojeg su u transparentu okarakterizirali parazitom.

Nikola Kalinić je kao i Milan Badelj bio na poštedi, pobjedu Milana odgledao je s klupe.