Hrvatski Telekom Prva liga, 20. kolo, 16.12.2017, 15:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Andrej Burilo, Dejan Berger, Kristijan Novosel
Angelo Henriquez 79'
1:0(0:0) Cibalia
Cibalia

Mihaela Bradovski • subota, 16.12.2017.

Dinamo je barem privremeno pobjegao pratiteljima na ogromnih 15 bodova razlike nakon što je u Maksimiru s tijesnih 1:0 svladao Cibaliju. Realizacija je još jednom bila vrlo loša, ali Angelo Henriquez ipak je donio sva tri boda Modrima...

Ivan Miličević
78'
21
Dominik Križanović
90'+1'

Mladen Bartolović

Mučio se Dinamo protiv zatvorenih Vinkovčana, stvorio pregršt prilika, ali Zvonimir Šubarić odlično je branio i zaustavljao Dinamove pokušaje. U konačnici ipak su Modri slavili, Angelo Henriquez još jednom ove sezone donio je pobjedu Dinamu i to pogotkom glavom nakon ulaska u igru u drugom dijelu umjesto nevidljivog Hodžića.

Od početka susreta domaćin je pritisnuo i u prvih 20 minuta stvorio je niz prilika. Soudani ih je imao nekoliko, ali Šubarić je odlično reagirao i sačuvao mrežu nedirnutom.

Nakon toga uslijedilo je mirno razdoblje u kojem nije bilo većih prijetnji, a Dinamo je najbliže pogotku bio kada je Ante Ćorić pucao iz slobodnog udarca u 43. minuti, ali lopta se od živog zida odbila u korner.

U nastavku susreta na pravu prijetnju čekalo se 15-ak minuta, a onda je odlično pucao Doumbia, no vratar Vinkovčana bio je raspoložen ovu subotu i odlično je obranio njegov udarac.

Još jednu dobru priliku propustio je i Ademi da bi u 79. minuti Modri napokon poveli. Fiolić je ubacio s lijeve strane, u skoku je bio Henriquez koji je udarcem glavom lobovao Šubarića, lopta pala iza gol linije i Dinamo je stigao do tri boda.

Mogao je u završnici i do drugog pogotka, ali još jednom ispriječio se Šubarić koji je prvo obranio pokušaj Doumbije, lopta se odbila do Fiolića, ali i to Šubarić brani.

Dinamo tako završava prvi dio sezone novom pobjedom, a Vinkovčani zimski odmor dočekuju na osmom ili devetom mjestu, ovisno o ishodu dvoboja između Istre 1961 i Osijeka.