Mihaela Bradovski • subota, 16.12.2017.

Arsenal i Chelsea upisali su očekivane domaće pobjede protiv Newcastlea i Southamptona. Marcos Alonso i Mesut Özil donijeli su tri boda londonskim momčadima...

Chelsea je stigao do sva tri boda domaćom pobjedom protiv Southamptona 1:0. Zaslužena pobjeda londonske momčadi koja je svih 90 minuta bila bolji protivnik i nije dopustila iznenađenje.

Od početka domaćin je dominirao travnjakom i stvarao prilike, ali tek u završnici prvog dijela stigao je do pogotka. Nekoliko minuta prije nego što je Chelsea poveo, zatresla se i vratnica gostujućeg gola kada je dobro pucao Pedro, ali nije zabio.

Kada se očekivalo da će se na odmor otići bez pogodaka, u trećoj minuti nadoknade prvog poluvremena Marcos Alonso izveo je slobodni udarac s više od 25 metara, poslao loptu pokraj živog zida u sam kut Forsterovog gola.

I u nastavku susreta Chelsea je bio bliže pogotku i mirno je dovršio posao te stigao do pobjede 1:0.

Istim rezultatom do pobjede je stigao Arsenal koji je produbio krizu Newcastlea. I ovdje je bio dovoljan samo jedan pogodak i to remek djelo Mesuta Özila iz sredine prvog poluvremena.

Nakon što se lopta odbijala u 16 metara, došla je do Özila koji iz prve iz voleja puca i pogađa mrežu za vodstvo, a pokazat će se i pobjedu Arsenala.

Arsenal je ovom pobjedom napredovao do četvrtog mjesta na ljestvici dok je Newcastle u velikim problemima i na rubu zone ispadanja u koju može ući ako West Ham u gostima svlada Stoke.

Burnley je najugodnije iznenađenje sezone, no nije uspio doći do pobjede u gostima kod Brightona. Odigrao je bez pogodaka i može biti zadovoljan osvojenim bodom jer je domaćin imao veliku priliku za pogodak u 36. minuti kada je Glenn Murray iz kaznenog udarca pucao snažno i preko gola.

Do visoke pobjede u gostima stigao je Huddersfield koji je s 4:1 slavio kod Watforda. Od početka stvari su išle krivim smjerom za domaćina koji je već u 23. minuti gubio 2:0 golovima Eliasa Kachunge i Aarona Mooya da bi u 33. minuti ušao u još veće probleme nakon što je Troy Deeney zaradio izravni crveni karton.

Odmah na startu drugog dijela Laurent Depoitre povisio je na 3:0 i sve je bilo riješeno. Abdoulaye Doucoure uspio je smanjiti zaostatak sredinom drugog dijela, ali to je bilo sve što je domaćin napravio. Točku na i stavio je Mooy u posljednjim trenucima susreta.