Sedam trica odličnog Marka Popovića u novoj pobjedi Fuenlabrade

Petar Jenjić • subota, 16.12.2017.

Korak za vodećim Real Madridom i dalje drži Fuenlabrada koja je u vrlo napetoj utakmici izvukla pobjedu u gostima kod San Pablo Burgosa, a najbolji je u redovima pobjednika bio Marko Popović koji je ubacio sedam trica. Do treće uzastopne pobjede stigao je Iberostar Tenerife koji je bio bolji od Unicaje...

Treću uzastopnu pobjedu, a sedmu ukupno upisali su košarkaši Iberostar Tenerifa koji su na domaćem parketu bili bolji od Unicaje rezultatom 81:77 koja je sada na polovičnom učinku 6-6.

Domaćin je vodio većim dijelom susreta, no tek jednom dvoznamenkastom razlikom i to još u prvoj četvrtini. Unicaja se nije predavala do samog kraja utakmice. Minutu i pol prije kraja zaostajala je šest razlike, no poenima Jamesa Augustinea dolazi na samo minus dva (79:77), ima i napad za pobjedu, no Carlos Suarez promašuje tricu. Pobjedu domaćina s linije slobodnih bacanja potvrdio je Tim Abromaitis.

Mike Tobey i Kostas Vasileiadis s po 11 poena predvodili su Tenerife do pobjede. Najbolji je u gostujućim redovima bio James Augustine s 15 koševa (7/7 za dva, slobodna bacanja 1/2) i pet skokova.

Korak za vodećim Real Madridom i dalje drži Fuenlabrada koja je u vrlo zanimljivoj utakmici slavila u gostima kod San Pablo Burgosa rezultatom 71:69 i stigla do devete prvenstvene pobjede. S druge strane, večerašnji domaćin je pao na omjer 2-10.

Iako je domaćin igrao nešto bolje tijekom većeg dijela susreta, u posljednju minutu ušlo se s tek poenom prednosti San Pabla (69:68). Na drugoj strani uzvraća Paco Cruz i donosi Fuenlabradi prednost, domaćin je do kraja susreta imao čak tri šuta za pobjedu ili eventualni produžetak, no nijednom nije bio precizan.

Goste je do pobjede predvodio Marko Popović koji je susret zaključio s 23 poena (7/15 za tricu, slobodna bacanja 2/2), pet skokova i jednom asistencijom za 31 minutu na terenu. Rolands Smits je dodao 13 koševa i 11 skokova za pobjedničku momčad. Najbolji je kod domaćina bio Deon Thompson sa 16 koševa i pet skokova.