Roma
Roma 1:0 Cagliari
Cagliari

Luka Medić • nedjelja, 17.12.2017.

U posljednjem susretu dana 17. kola talijanske Serie A Roma je na Olimpicu ugostila Cagliari, a do pobjede je stigla u posljednjim trenucima susreta...

Teže od očekivanog Roma je stigla do punog plijena protiv Cagliarija i tako i dalje ostala u borbi, ne samo za Ligu prvaka, nego i za Scudetto. Roma je tijekom cijelog susreta bila bolja, imala je i kazneni udarac koji nije iskoristila, ali je zato u samoj završnici susreta, u 94. minuti stigla do pogotka vrijednog tri boda. Susret je završio 1:0 za rimsku momčad.

Roma je prva zaprijetila, u desetoj minuti u dobroj prilici našao se Kolarov, ali pokušaj srpskog nogometaša obranio je vratar gostiju Cragno. U 34. minuti Cragno je upisao je jednu dobru obranu kada je skinuo pokušaj Nainggolana. Belgijski reprezentativac pokušao je s vrha kaznenog prostora, no Cagliarijeva mreža i dalje je ostala netaknuta. Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja pa se na odmor otišlo s 0:0.

Roma je nakon povratka iz svlačionice krenula po pobjedu, a veliku priliku dobila je u 50. minuti. Prva veća neopreznost gostujućeg vratara Cragna rezultirala je kaznenim udarcem za Romu. Cagliarijev vratar srušio je Edina Džeku, a sudac Damato odlučio je pokazati na bijelu točku nakon pregleda usporene snimke. Roma je uz pomoć video tehnologije stigla do velike prilike za vodstvo. Izvođač je bio Perotti, no bolje bi bilo da je bilo tko drugi izveo taj kazneni udarac. Nogometašu Rome trebala je cijela vječnost prvo da dođe do lopte, a onda je uputio udarac koji je Cragno bez većih problema obranio. Vratar koji je skrivio kazneni udarac iskupio se za svoju grešku i ostavio Cagliari u igri.

Embed from Getty Images

Sve do samog kraja susreta Roma se mučila s gostima, a onda je u četvrtoj od šest minuta sudačke nadoknade stigla do pogotka, a presudnu ulogu u sudačkoj odluci ponovno je donijela video tehnologija. Kolarov je iz slobodnog udarca ubacio loptu u kazneni prostor gostiju gdje je nastala velika gužva. U toj gužvi najbolje se snašao Fazio koji je loptu poslao u mrežu. Međutim, gosti su sugerirali sudcu da je netko u toj gužvi igrao rukom, pa se Damato nakon konzultacije s pomoćnicima odlučio još jednom na korištenje video tehnologije. Cijeli Olimpico iščekivao je odluku suca, a kada je pokazao da je pogodak regularan Olimpico je proključao i slavlje se nastavilo, a Roma je i dalje ostala na samo minus četiri boda od Napolija.

Roma je tako ostala na četvrtom mjestu s četiri boda manje od vodećeg Napolija. Cagliari je 14. sa 17 bodova. Romu za tjedan dana čeka veliki derbi protiv Juventusa, dok će Cagliari ugostiti Fiorentinu.