Verona
Verona 3:0 Milan
Milan

Dario Dodić • nedjelja, 17.12.2017.

Nogometaši Milana nadali su se reprizi utakmice Kupa u kojoj su tijekom tjedna bez problema svladali Veronu, no u prvenstvenom ogledu slavila je Verona s jednako uvjerljivih 3:0...

Prvi nedjeljni susret 17. kola talijanske Serie A, Verone i Milana, donio je reprizu ogleda iz osmine finala Kupa, u srijedu je Milan na San Siru s laganih 3:0 prošao u četvrtfinale Coppa Italie, ali u prvenstvenom ogledu uvjerljivo je slavila Verona na svom stadionu Marc'Antonio Bentegodi.

Verona se s identičnih 3:0 osvetila Milanu za poraz u Kupu i došla do tek treće prvenstvene pobjede ove sezone i barem privremeni bijeg iz zone ispadanja.

Imao je Milan posjed i dominaciju i u Veroni, ali domaćini su bili puno konkretniji. Milanov napad predvođen Nikolom Kalinićem, koji je u 57. minuti zamijenjen, nije dobro funkcionirao. Hrvatski je reprezentativac imao jednu sjajnu prigodu, ali raspoložen je bio domaći vratar Nicolas.

Poveli su domaćini u 24. minuti. S desne je strane korner izveo Romulo, u srcu Milanovog kaznenog prostora pogađa Caracciola, koji glavom od grede šalje loptu iza Donnarumminih leđa.

Verona je zbog ozljeda bila primorana na dvije izmjene već u prvom dijelu. Jedan od igrača koji je ušao na travnjak bio je Moise Kean, mladi Juventusov igrač na posudbi u Veroni povisio je na 2:0 u 55. minuti na dodavanje Besse.

Posljednji čavao u Milanov lijes zakucao je Bessa u 77. minuti na dodavanje Romula, za konačnih 3:0.

Da bi stvari bile još gore za momčad Gennara Gattusa, u prvoj minuti sudačke nadoknade isključen je Suso.