Premier liga, 18. kolo, 17.12.2017, 15:15 h
West Bromwich Albion
West Bromwich Albion 1:2 Manchester United
Manchester United

Branimir Korać • nedjelja, 17.12.2017.

Manchester United stigao je do željenog rezultata na gostovanju kod West Bromwich Albiona gdje je slavio s 2:1. U prvom poluvremenu gosti su postigli oba pogotka i to je bilo dovoljno za sva tri boda...

Manchester United vratio se na 11 bodova zaostatka za Manchester Cityjem pobjedom u gostima kod West Bromwich Albiona 2:1. Cilj je ostvaren iako United nije briljirao i dominirao, domaćin je pružio dosta dobar otpor i David De Gea imao je više posla od Bena Fostera.

Susret je počeo dosta mirno što se tiče prilika i praktički prva prava situacija pred golom obje momčadi dovela je do pogotka. U 27. minuti Rashford je ubacio s lijeve strane, u skoku je najviši bio Romelu Lukaku i lijepim udarcem glavom poslao je loptu u mrežu.

Domaćin je prvi put zaprijetio u 34. minuti, ali Smalling i Valencia očistili su neugodnost pred golom De Gee da bi dvije minute kasnije United povećao prednost. Mata je dao loptu za Lingarda koji puca, a Hegazi dovoljno skreće loptu da prevari Fostera i United poveća vodstvo.

Embed from Getty Images

U završnici prvog dijela De Gea je skinuo pokušaj Livermorea i United je na odmor odnio ugodnih 2:0.

U drugi dio bolje je ušao domaćin koji je stvorio nekoliko prilika u ranoj fazi, no pogodaka nije bilo, a De Gea je u 77. minuti ipak morao po loptu u mrežu. Gareth Barry bio je strijelac nakon loše reakcije Unitedove obrane poslije ubačaja iz kornera.

U završnici je dva puta prijetio Rodriguez, a u 87. minuti nakon velike gužve u kojoj je United opasno visio, De Gea je ipak uspio u konačnici doći do lopte i spriječiti poravnanje.

Do kraja je ostalo 2:1 za United, a West Bromwich s novim porazom ostaje u opasnoj zoni.