Hrvatski Telekom Prva liga, 20. kolo, 17.12.2017, 17:00 h, Rujevica
Suci: Dario Kulušić, Goran Perica, Hrvoje Radić
Jakov Puljić 90'
3:0(1:0) Rudeš
Rudeš

Branimir Korać • nedjelja, 17.12.2017.

Rijeka na zimsku stanku odlazi s 15 bodova zaostatka za Dinamom, ali s nešto boljim raspoloženjem nego prije nekoliko tjedana. Ipak je povezala četiri pobjede u svim natjecanjima i najavila uspješnije proljeće...

Posljednji je na Rujevici gostovao Rudeš koji je na samom dnu ljestvice i iako je ove sezone prikazivao u pojedinim susretima dopadljiv nogomet, bio simpatični novak u društvu prvoligaša, ušao u priču s Alavesom, ali na kraju je ipak očekivano skupio najmanje bodova.

Na kontu zagrebačke momčadi je samo 12 bodova u 20 odigranih kola i dvije upisane pobjede s čime je najlošiji među prvoligašima. Rijeka je s druge strane imala puno uspona i padova, neki odlasci na početku i tijekom sezone skupo su je stajali, ali na kraju je ipak i dalje u igri za drugo mjesto s obzirom da za Hajdukom zaostaje tek tri boda.

U posljednjem susretu ove godine na Rujevici nije bilo neizvjesnosti. Rijeka je glatko slavila s 3:0, a do vodstva je došla vrlo rano, već u šestoj minuti. Maxwell Acosty bio je strijelac nakon što mu je Gavranović dao loptu, a riječki krilni napadač sjurio se prema golu i svladao Čondrića.

U nastavku prvog dijela Rijeka je dominirala i stvorila nekoliko poluprilika, ali najbolju šansu imao je Rudeš koji je u 45. minuti mogao do poravnanja, no udarac Fazlija zaustavila je greda.

U drugom dijelu Rijeka je postigla još dva pogotka i stigla do visoke pobjede. U 63. minuti na 2:0 povisio je Marko Vešović koji prema običaju kada zabije, onda je to vrlo lijep pogodak. Ovaj put opalio je sa 17-18 metara i pogodio mrežu gostiju.

U posljednjim trenucima susreta točku na i stavio je Jakov Puljić koji je došao sam pred Čondrića, obišao ga i postavio konačnih 3:0.