Zimski sportovi

Shiffrin slavila u Courchevelu, izvrsnom drugom vožnjom Worley došla do drugog mjesta

Sportnet • utorak, 19.12.2017.

Utrka veleslaloma za žene u francuskom Courchevelu donijela je pobjedu Mikaele Shiffrin koja je s novih 100 bodova dodatno povećala prednost pred prvim pratiteljicama u ukupnom poretku...

PIŠE: Jan Šneler

Odlična je Shiffrin bila u prvoj vožnji, dok je u drugoj imala čak 1.45 sekundi prednosti pred tada vodećom Francuskinjom Tessom Worley te je tu prednost sačuvala i osvojila prvo mjesto. Svakako treba istaknuti fantastičnu drugu vožnju Worley koja je aktualna svjetska prvakinja i osvajačica malog kristalnog globusa u veleslalomu. Nakon što je zauzela 8. mjesto u prvoj vožnji, Francuskinja je odradila sjajan posao i do Shiffrin držala svoju poziciju.

Embed from Getty Images

Na trećem mjestu, kao i u prvoj vožnji, ostala je Manuela Moelgg. Slab rezultat postigla je drugoplasirana skijašica u ukupnom poretku, Njemica Viktoria Rebensburg koja je nakon solidne prve vožnje, utrku završila na slabom 14. mjestu. Ovom pobjedom, Shiffrin je podigla prednost u ukupnom poretku na 191 bod pred Rebensburg, dok je preuzela vodstvo i u veleslalomu u kojem šest utrka do kraja ima 225 bodova.

Hrvatska predstavnica, Leona Popović startala je kao 36., no nije uspjela završiti prvu vožnju.