Dario Dodić • utorak, 19.12.2017.

Nogometaši Napolija na svom su San Paolu izborili plasman u četvrtfinale Kupa Italije. Mučio se domaćin protiv Udinesea sve dok u igru nisu ušli Lorenzo Insigne i Dries Mertens i riješili dvoboj...

Ništa bez Insignea i Mertensa. Napoli je u poprilično šarenom sastavu protiv jednako šarene početne jedanaestorice Udinesea tražio na svom San Paolu mjesto u četvrtfinalu Coppe Italie. Imali su domaćini dominaciju, ali sve dok spomenuti dvojac nije ušao u igru dominacija nije rezultirala pogotkom.

Šarenilo na obje strane donijelo je mjesto u prvim sastavima i dvojici Hrvata, Marko Rog je odigrao svih 90 minuta kod Napolija, dok je istu minutažu s druge strane ostvario Andrija Balić, dok Stipe Perica nije konkurirao za susret.

Vrlo je zapaženu ulogu kod Napolija imao Rog, još je jednom pokazao da je i defenzivno i ofenzivno na visokoj razini, trčao je od prve do posljednje minute, a sudjelovao je i u velikom broju Napolijevih napada.

Upravo je Rog kreirao prvu ozbiljnu prigodu za Napoli. Povukao je kontru s vlastite polovice, lijepom loptom gurnuo u šansu Callejona, ali Callejon puca preblizu Udineseovom vrataru Scuffetu, koji izlazi kao pobjednik dvoboja. Par minuta kasnije mogao je Ounas dovesti domaćina u vodstvo, dobro je pucao ljevicom, ali lopta od desne vratnice bježi u gol-aut.

Niz Napolijevih prigoda u prvom poluvremenu zaključio je Rog dalekometnim i nepreciznim pokušajem.

Shvatio je Sarri da je vrag odnio šalu pa u 58. minuti u igru šalje Insignea i Mertensa koji mu se vrlo brzo odužuju pogotkom za prolaz u četvrtfinale. Prije pogotka jedinu pravu prigodu gostiju prokockao je Matos - njegov udarac s ruba kaznenog prostora brani Sepe.

Igrala se 71. minuta kada je Napoli napokon stigao do pogotka. Akciju je povukao Rog, grubim ga je startom srušio Balić, no pustio je sudac Pasqua prednost, lopta stiže do Mertensa, Belgijac je prosljeđuje u prostor za Insignea, koji pogađa za 1:0 domaćih.

Sedam minuta kasnije pokušao se Insigne odužiti Mertensu. Lijepo je dvojac kombinirao po lijevoj strani kaznenog prostora Udinesea, iz teškog je kuta tukao Mertens, obranio je Scuffet, Napoli s minimalnih 1:0 prolazi dalje.