Dario Dodić • srijeda, 20.12.2017.

Poznati su svi četvrtfinalisti Kupa Italije, Juventus je na krilima Dybale i Higuaina preskočio Genou, Torino je iznenadio Romu na Olimpicu, dok je Atalanta kod kuće svladala Sassuolo...

Iako je Max Allegri u dvoboj osmine finala Kupa Italije protiv Genoe na travnjak poslao prilično šaren sastav, Juventus je bez većih problema ostvario plasman u četvrtfinale, 11. put zaredom. Počeo je prvak Italije bez ozlijeđenih Mandžukića, Buffona, Cuadrada te s Higuainom, Chiellinijem i Pjanićem na klupi, no i to je bilo dovoljno protiv Genoe koja također nije nastupila u najjačem sastavu.

Bio je bolji Juventus s Dybalom u sastavu od prve minute, a upravo je Argentinac u završnici prvog dijela donio prednost domaćima. Dobio je od Marchisija loptu na rubu kaznenog prostora i ljevicom pogodio donji lijevi kut Genoinog gola za 1:0 Juvea.

Slično je s druge strane u nastavku pokušao Galabinov, ali je za razliku od Dybale bio neprecizan, lopta je otišla kraj gola. Priliku je u drugom poluvremenu dobio i Higuain i u 76. minuti riješio pitanje pobjednika. Dybala ga je proigrao između dvojice Genoinih braniča, zadržao je loptu argentinski napadač i pogodio za konačnih 2:0.

Nakratko su gosti dobili jedanaesterac desetak minuta prije kraja nakon starta Asamoaha na Pellergriju, no sudac Maresca oko odluke se konzultirao s VAR-om i naknadno je preokrenuo, nije to bio start za najstrožu kaznu.

Marko Pjaca bio je na klupi kod Juventusa, ali Allegri mu još uvijek nije dao priliku, dok je Petar Brlek odigrao svih 90 minuta u dresu Genoe.

Juve će u četvrtfinalu kao domaćin odmjeriti snage s Torinom, koji je iznenadio na Olimpicu i s 2:1 iz daljnjeg natjecanja izbacio Romu. Slično kao i u većini drugih susreta obje su momčadi na travnjak istrčale u prilično šarenim sastavima. Roma je igrala bolje, kreirala šanse, ali nije ih uspjela pretočiti u pogotke.

Konkretniji su bili gosti koji su do prednosti 2:0 stigli pogocima De Silvestrija u 39. i Edere u 73. minuti. Ubrzo je u igru kod Rome ušao Edin Džeko i dvije minute kasnije, u 77. minuti, propustio treći put zaredom realizirati kazneni udarac. Uspio je Schick u 85. smanjiti na 1:2, ali do izjednačenja Rimljani nisu stigli, u četvrtfinale prolazi Torino.

Atalanta je također izborila četvrtfinale Coppa Italie, na svom je travnjaku s 2:1 svladala Sassuolo i tako izborila dvoboj s Napolijem u Bergamu.

Oba Atalantina pogotka stigla su u prvom dijelu, precizni su bili Cornelius i Toloi. Jedini pogodak Sassuola bio je zapravo autogol Atalantinog igrača, Toloi je na obje strane postigao po jedan pogodak.