Sportnet • srijeda, 20.12.2017.

Utakmice osmine finala Kupa Njemačke nisu donijele pretjerana iznenađenje. Bayern je lakše nego što rezultat prikazuje slavio protiv Borussije koja se i dalje bori s krizom rezultata...

PIŠE: Jan Šneler

U velikom derbiju protiv Borussije Dortmund, Bayern je vrlo rano došao do vodstva. U 12. minuti James Rodriguez je ubacio, odlično natrčao Sule no njegov udarac pogađa gredu. Ipak odbijanac je dočekao Boateng te lijepim i preciznim udarcem glavom doveo Bavarce u vodstvo.

Slabo je odgovorila Borussia i u prvom dijelu se činilo kao da samo jedna ekipa igra. Razlika između Bayerna i gostiju u tom trenutku se činila nevjerojatnom. U 40. minuti Bayern povećava vodstvo. Lewandowski je lijepo uposlio Mullera koji ulazi u šesnaesterac i laganim udarcem matira Burkija i postavlja 2:0.

U drugom dijelu, Borussia je bila puno konkretnija međutim Bayern je preko Mullera mogao u više navrata doći do povećanja vodstva i riješiti pitanje pobjednika. Ipak, u 77. minuti malu neopreznost obrane iskorištava Jarmolenko koji dobro koristi Kagawin centaršut i glavom smanjuje zaostatak.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao iako je u drugoj minuti nadoknade, Isak imao lijepu priliku za izjednačenje međutim njegov udarac bio je blokiran.

U utakmici izjednačenih protivnika u Moenchengladbachu više sreće imala je momčad iz Leverkusena. Borussia je bolje otvorila utakmicu. Već u 18. minuti odličnu priliku imao je Thorgan Hazard, međutim njegov udarac odlično skreće vrata Leverkusena Leno. U prvom dijelu, gosti praktički nisu imali prevelikih šansi, eventualno možemo upisati udarac glavom Bendera iz 5. minute međutim njegov pokušaj otišao je daleko pored gola.

Već na samom startu drugog dijela, Cuisance je dobro tukao međutim ponovno se lopta odbija od nekog od igrača Bayer Leverkusena i odlazi tik uz vratnicu. U 51. minuti, Hazard je lijepo prošao kroz obranu, oslobodio se i šutirao međutim ponovno Leno spašava gostujuću momčad. Kazna za promašaje domaćina uslijedila je u 70. minuti kada Volland odlično istrčava kontru i bez problema zabija pored nemoćnog Sommera. Rezultat se do kraja nije mijenjao te Bayer, pomalo nezasluženo prolazi dalje.

Pravu golijadu imali smo prilike gledati u Bremenu gdje su snage odmjerili domaći Werder i Freiburg. Domaći su došli do ranog vodstva već u 3. minuti. Gondorf je lijepo dodao a Belfodil se još ljepše ubacio i u padu precizno pogodio donji kut vratara. Ako je pak prvi pogodak Werdera bio plod lijepe akcije, drugi je pravo malo remek djelo. Prvo je Gondorf vanjskom dodao Kainzu koji fantastičnim lažnjakom obara braniča i silovito pogađa bliži kut.

Tko zna u kojem bi se smjeru utakmica kretala da braniči Werdera nisu napravili katastrofalan potez u 28. minuti. Ubacio je Kubler, lopta je došla do Raveta kojeg braniči u pokušaju da izbiju loptu grubo ruše i sudac opravdano pokazuje na bijelu točku. Precizan je bio Petersen i vrlo brzo vratio Freiburg u igru nakon ranog zaostatka od 2:0.

Interesantna situacija dogodila se u 69. minuti. Katastrofalnu grešku rade braniči Freiburga te pokušavši izbiti loptu pogađaju Bargfredea od kojeg se lopta odbija i dolazi do Gondorfa. Gondorf, zbog toga što se nalazi u zaleđu, ne dira loptu nego ju prepušta Bargfredeu koji bez problema zabija za vodstvo Werdera 3:1. Nakon kraćih sudačkih konzultacija, ipak su se glavni i linijski sudac usuglasili kako Gondorf nije utjecao na igru u tolikoj mjeri da bi svirali zaleđe.

Freiburg se pokušao vratiti pogotkom Raveta u 86. minuti međutim do kraja je ostalo premalo vremena te je Werder prošao u četvrtfinale.

Niko Kovač nakon prošlogodišnjeg finala Kupa Njemačke, ove godine dobiti će novu priliku za dokazivanje u četvrtfinalu. U osmini finala njegov Eintracht iz Frankfurta svladao je drugoligaša Heidenheim nakon produžetka.

Nakon što je utakmica završila 0:0 uz bolju igru Kovačeve momčadi, Gaćinović je u 95. minuti doveo goste u vodstvo. Nije dugo trajalo veselje na klupi Frankfurta jer su domaći preko Schnatterera izjednačili već nakon minute igre.

Ipak, Kovača izvlači Haller pogotkom u 109. minuti kojom i postavlja konačni rezultat i prolazak Frankfurta u daljnju fazu natjecanja. Hrvatski nogometaš Ante Rebić za Frankfurt je igrao sve do 106. minute.