Sportnet • srijeda, 20.12.2017.

Nevjerojatne utakmice imali smo prilike gledati u četvrtfinalu Carabao kupa. Chelsea je golom Morate u 91. minuti došao do slavlja protiv Bournemoutha 2:1, dok je Bristol City istim rezultatom nakon 43 godina slavio protiv Manchester Uniteda...

PIŠE: Jan Šneler

Kako je i najavio pred sam susret trener Chelseaja, Antonio Conte, njegova momčad danas je istrčala u potpuno izmijenjenom sastavu pa su tako svoje mjesto pronašli mlađi igrači i oni koji ne nastupaju prečesto.

Ipak prvi gol djelo je već poznatih lica u plavom dresu. Kennedy je lijepo pronašao Fabregasa koji nesebično dodaje Willianu a ovaj sa samo par metara zakucava u mrežu. Prekrasna akcija okrunjena je golom u 13. minuti i to je upravo ono čemu su se domaći navijači nadali.

Do kraja poluvremena nije bilo previše prilika te je Chelsea vrlo disciplinirano držao loptu u svom posjedu. U drugom dijelu, ritam utakmice razbile su malo promjene u momčadima, a Chelsea je u drugih 45 minuta više posjeda prepustio Bournemouthu. Pritisak se gostima isplatio na samom kraju utakmice.

Lopta je vrlo daleko ubačena u šesnaesterac, Morata ju je vrlo slabo očistio i ona dolazi do Ibea koji pronalazi Goslinga čiji prekrasni udarac pogađa mrežu i donosi gostima izjednačenje. Ipak, iznenađenjima tu nije bio kraj. Kao da se radi o videoigrici, Chelsea je odmah nakon izvođenja lopte s centra došao do izjednačenja.

Lopta je vrlo brzo došla do Hazarda koji brzim trkom navlači nekoliko obrambenih igrača na sebe te petom ostavlja loptu natrčalom Morati, a ovaj u čistoj situaciji ne promašuje i donosi novo vodstvo Chelseaju i pobjedu u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Ništa manje stresnije ili sretnije nije bilo u Bristolu. Za razliku od kolege iz Londona, Jose Mourinho je poslao na teren vrlo respektabilan sastav. U 12. minuti Ibrahimović je pucao no pogodio je braniča Bristola koji je skrenuo loptu u stativu. Slično se dogodilo i Rashfordu u 21. minuti koji je također pogodio vratnicu.

Niti Bristol nije bio bez svojih šansi od kojih je ponajbolju imao Magnusson u 31. minuti no njegov udarac je Romero skrenuo u korner. Nakon svega šest minuta igre u drugom dijelu, domaći dolaze do vodstva. Pack je dodao do Bryana koji s petnaestak metara iskosa fantastično pogađa gornji desni kut i zabija za 1:0.

Vodstvo Bristola ipak nije dugo trajalo. U 58. minuti, Ibrahimović je silovito pucao, lopta je prevarila vratara Bristola i ušla u gol. Unatoč jakom udarcu i nezgodnoj putanji ostaje upitna reakcija golmana koji je morao bolje reagirati. Ipak da vratar Bristol što prije zaboravio svoju lošu reakciju, pobrinuo se Smith koji je na dodavanje Taylora lijepo primirio loptu i u posljednjim trenucima utakmice zabio za ogromno vodstvo od 2:1 i prvu pobjedu Bristola nad Manchester Unitedom nakon pune 43 godine.