Milan
Milan 0:2 Atalanta
Atalanta

Branimir Korać • subota, 23.12.2017.

Milan je odigrao još jednu lošu utakmicu i upisao je osmi poraz u 18 odigranih kola. Na San Siru slavila je Atalanta koja je bila bolja s 2:0...

Milan i dalje izgleda loše i igra daleko ispod očekivanja. Protiv Atalante je imao dosta udaraca na gol, ali uglavnom bezopasnih dok je obrana ponovno bila dosta nesigurna. Igrao je i Nikola Kalinić, odradio 82 minute, propustio nekoliko dobrih prilika i kao i ostatak momčadi nije briljirao.

Domaćin je prvi zatresao mrežu i to u 16. minuti preko Bonaventure, međutim pogodak je s razlogom poništen zbog igranja rukom Cutronea.

S druge strane Atalanta je na regularan način došla do vodećeg gola i to u 32. minuti. Pogotku je kumovao i vratar Donnarumma koji nije dobro reagirao nakon udarca Caldare, loptu koju je mogao obraniti odbio je na noge Bryana Cristantea koji takvu priliku ne propušta.

Embed from Getty Images

U drugom dijelu Milan je pritisnuo i stvorio nekoliko zanimljivih prilika, ali nije mogao do pogotka. Među onima koji su promašivali bio je i Kalinić, a kazna je došla u 70. minuti.

Sijevnula je kontra Atalante, Spinazzola je odlično u kaznenom prostoru pronašao Josipa Iličića koji bez problema podiže na 2:0.

Bio je to ujedno i kraj nadanjima domaćina koji s prikazanim večeras nije mogao do preokreta u ovom dvoboju.