Premier liga, 19. kolo, 23.12.2017, 18:30 h
Burnley
Burnley 0:3 Tottenham
Tottenham

Branimir Korać • subota, 23.12.2017.

Tottenham je odigrao vrlo dobru utakmicu u gostima kod Burnleyja i predvođen Harryjem Kaneom stigao je do visoke pobjede 3:0. Spursi su tako stigli lakše od očekivanog do pobjede na neugodnom gostovanju, a Kane je dostigao Alana Shearera...

Prije više od 20 godina Alan Shearer postigao je 36 golova u Premiershipu u kalendarskoj godini i sve do ove godine samostalno je držao taj rekord. Sada mu se pridružio Harry Kane koji je došao do te brojke hat-trickom u gostima kod Burnleya.

Kane će imati priliku ostati sam na vrhu jer već za tri dana Spursi u Londonu dočekuju Southampton i engleski napadač može nadmašiti i dosadašnjeg rekordera Alana Shearera.

Spursi su na gostovanju kod Burnleyja poveli već u sedmoj minuti iz kaznenog udarca. Long je u 16 metara sapleo Allija, Michael Oliver pokazao je na 11 metara, a Kane je rutinski zabio za vodstvo.

Embed from Getty Images

Do odlaska na odmor novih pogodaka nije bilo, a Spursi su u nekoliko navrata mogli i povećati vodstvo.

Što nisu napravili u prvih 45 minuta, napravili su u nastavku. U početku su Spursi nastavili s promašajima, ali u 69. minuti lopta je drugi put završila u domaćoj mreži. Sissoko je odlično pronašao Kanea koji bez problema povećava prednost.

Točka na i i sedmi ovogodišnji hat-trick za Kanea stigli su u 80. minuti kada nakon kombinacije s Allijem zabija za 3:0 i dovršava posao.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, ostalo je 3:0, a susret će se pamtiti po Kaneovom hat-tricku i hvatanju Shearera.