Premier liga, 20. kolo, 26.12.2017, 18:30 h
Liverpool
Liverpool 5:0(1:0) Swansea City
Swansea City

Petar Jenjić • utorak, 26.12.2017.

Nogometaši Liverpoola nisu imali prevelikih problema na domaćem terenu protiv Swanseaja, Redsi su s visokih 5:0 svladali posljednjeplasiranu momčad Premier lige i tako stigli do desete pobjede u sezoni...

Do pobjede u posljednjem premierligaškom susretu na Boxing Day stigao je Liverpool koji je na svom Anfieldu produžio niz neporaženost i stigao do desete pobjede sezone. Redsi su bez većih problema slavili protiv posljednjeplasiranog Swanseaja rezultatom 5:0 i tako mu nanijeli treći poraz u posljednje četiri utakmice.

Nije dugo trebalo Liverpoolu da zatrese mrežu posljednje momčadi lige. U 6. minuti do malo prostora je došao Philippe Coutinho i s dvadesetak metara sjajno, neobranjivo pogodio sami kut Swanseajeva gola. Bio je to njegov 19. pogodak u Premier ligi postignut izvan kaznenog prostora čime je prestigao Roberta Fowlera i došao iza Stevena Gerrarda, koji ima 33 gola izvan 16 metara, među igračima Liverpoola.

Iako je očekivano bio nešto bolji, Liverpool u ostatku prvog poluvremena nije uspijevao doći do novog pogotka, unatoč tome što je jako često dolazio do suparničkog šesnaesterca. Nešto su pokušavali i Velšani, no bez prevelike opasnosti za Simona Mignoleta. U završnim sekundama do gola je mogao doći Firmino čiji je udarac prošao malo pored gola.

Kao što je to bio slučaj na otvaranju utakmice, tako je bilo i na početku drugog poluvremena. U 51. minuti Coutinho je ubacio iz slobodnog udarca na peterac gdje se našao Firmino i zakucao loptu u mrežu. Nakon nešto više od sat vremena igre domaćin je postigao i treći pogodak, na loptu je natrčao Trent Alexander-Arnold i krasno pogodio pod gredu za svoj prvi pogodak u Premier ligi.

Momčad Swanseaja potpuno se raspala i već minutu kasnije primila još jedan gol, nakon greške obrane Mohamed Salah nesebično je uposlio Roberta Firmina za njegov drugi pogodak na susretu. Konačan rezultat i visoku pobjedu potvrdio je Alex Oxlade-Chamberlain u 83. minuti.

Dejan Lovren ispratio je pobjedu svoje momčadi s klupe.