Zimski sportovi

Pinturault izvukao pobjedu u Bormiju, slab nastup Zrnčić-Dima

Petar Jenjić • petak, 29.12.2017.

Alexis Pinturault slavio je u posljednjoj utrci Svjetskog kupa u 2017. godine, francuski skijaš izašao je kao pobjednik kombinacije vožene u Bormiju ispred Talijana Petera Filla i Norvežanina Kjetila Jansruda...

Dominik Paris jučer je upisao prvu ovosezonsku pobjedu, onu u spustu, a danas mu se smiješila i druga, ona u kombinaciji. Talijanski predstavnik bio je prvi nakon prve vožnje kombinacije, imao 45 stotinki prednosti na posljednjem slalomskom prolazu, no pogriješio je i morao odustati.

Kao pobjednik je izašao Alexis Pinturault koji je nakon prve vožnje zauzeo 19. mjesto, ali ujedno bio i jedan od rijetkih ozbiljnih slalomaša. Nijedan vozač do kraja utrke nije mu uspio zaprijetiti, osim spomenutog Parisa koji je odustao.

Ipak, domaće navijače u Bormiju razveselio je Peter Fill koji je utrku zaključio na drugom mjestu s 42 stotinke zaostatka, dok je kao treći završio Norvežanin Kjetil Jansrud.

Posljednju utrku u 2017. godini vozio je i Natko Zrnčić-Dim koji je spust zaključio na 43. mjestu s tri sekunde i 44 stotinke zaostatka za vodećom pozicijom.