Fiorentina
Fiorentina 1:1 Milan
Milan

Dario Dodić • subota, 30.12.2017.

Subotnji program 19. kola talijanske Serie A na stadionu Artemio Franchi u Firenci otvorili su Fiorentina i Milan. Viole su pokazale više od igre, ali su se morale zadovoljiti bodom, završilo je 1:1...

S povratnikom među vratnice Gigiom Donnarummom i bez ozlijeđenog Nikole Kalinića, koji je na Instagramu pokazao kako mu izgleda gležanj nakon ružnog starta Interovog Škriniara, stigao je Milan u goste kod Fiorentine po prekid crnog niza, okupan optimizmom kup-pobjede protiv gradskog rivala Intera.

Slika 1 od 1.

No, Fiorentina je bila ta koja je pokazala više od igre, Milan se mučio u igri, a može i Donnarummi, koji je danas stoti put nastupao u dresu Milana, zahvaliti što je umjesto trećeg uzastopnog poraza u prvenstvu stigao barem remi.

Slabo prvo poluvrijeme Milan je uspio završiti bez primljenog pogotka, iako su Viole imale sjajnu prigodu u završnici, no pokušaj Diasa maestralno je obranio Donnarumma.

Ni Donnarumma nije mogao ništa 20-ak minuta prije kraja kada je Biraghi pronašao Simeonea, a ovaj glavom poslao loptu u mrežu Milana. Srećom po momčad Gennara Gattusa, brzo su se gosti oporavili i vratili u susret, samo tri minute kasnije Calhanoglu pogađa za konačnih 1:1. Bio je to prvi gol koji je Fiorentina primila nakon 499 minuta u kojima je Sportiello sačuvao mrežu netaknutom u Serie A.

Milan Badelj odigrao je svih 90 minuta kod Fiorentine.