Sportnet • subota, 30.12.2017.

Mohamed Salah nastavlja s odličnim partijama u dresu Liverpoola i današnjom utakmicom došao je do 17. gola u Premierligi približivši se odličnom Kaneu na samo jedan pogodak...

PIŠE: Jan Šneler

Iako je bio veliki favorit na Anfieldu, Liverpool se dugo mučio protiv Leicestera. Odlično su domaći otvorili susret. Već u trećoj minuti, kompletna Liverpoolova obrana je loše reagirala, Mahrez je izvrsno pronašao Vardyja koji zakucava loptu pored zakašnjelog Matipa.

Ipak, Liverpool nije dugo očajavao te su već u narednoj minuti imali odličnu priliku, no Salah nije bio precizan. U 19. minuti Mane je postigao gol, no on je opravdano poništen jer je Senegalac bio u zaleđu. Pokušavali su još i Coutinho i Firmino, međutim rezultat se do poluvremena nije mijenjao. Leicester, izuzev pogotka u uvertiri utakmici gotovo pa ništa nije pokazao.

U drugom dijelu, Liverpool je konačno došao do željenog gola. Opet je Salah pokazao raskoš svog talenta. U 52. minuti Mane mu je dodao, a ovaj se izvrsno oslobađa čuvara i oštrim udarcem po sredini gola vara vratara Schmeichela. Nastavio je Liverpool i dalje dominirati, a u 66. minuti ponovno nesretni Mane postiže pogodak, međutim i ovoga puta on je opravdano poništen zbog zaleđa.

Konačno, u 76. minuti dolazi Liverpool do zasluženog pogotka za vodstvo. Milner je pronašao ponovno sjajnog Salaha koji vrlo precizno pogađa donji desni kut Leicestera i postavlja konačnih 2:1. Hrvatski reprezentativac, Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta vrlo dobro za Liverpool.

Chelsea je riješio utakmicu već u prvih pola sata igre. U četvrtoj minuti Willian je ubacio, a Rudiger bio najviši u petercu i vrlo lijepo glavom poentirao za vodstvo domaćih. Već u devetoj minuti, Drinkwater prima jednu odbijenu loptu i iz prve odlično zabija za 2:0.

Ponovno je Willian bio u glavnoj ulozi u 23. minuti kada je sjajno pronašao Pedra, a ovaj lijepim oštrim udarcem u sam kut postavio visokih 3:0 i zavio navijače Stokea u crno. Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao, a što od šoka, što od nemoći, igrači Stokea nisu niti jedan udarac uputili na gol Chelseaja.

U 51. minuti ipak Stoke ima solidnu priliku, no udarac Berahina lijepo brani Courtois. Chelsea je mogao doći i do većeg vodstva, no udarci Morate i Pedra nisu bili precizni. U 73. minuti u šesnaestercu Stokea, Willian i Cameron su se borili za loptu, sudac je vidio prekršaj gostujućeg igrača i sudio jedanaesterac za Chelsea.

Iz dosta dvojbenog jedanaesterca, Willian je doveo domaće do vodstva od 4:0. Konačni rezultat postavio je Zappacosta lijepim udarcem u 88. minuti.

Kasni preokret izveo je Swansea u gostima kod Watforda. U 11. minuti Carillo je doveo Watford do vodstva, iako je samo par minuta prije toga Ayew mogao zabiti za Swansea, no njegov udarac je završio na prečki. Unatoč ranom golu, rezultat se dugo nije mijenjao i izgledalo je kao da će potpuno izjednačena utakmica završiti s malo golova.

Ipak, prvo u 86. minuti Ayew vraća Swansea u igru, da bi u posljednjoj minuti lopta došla do Narsingha koji se odlično snalazi i zabija za preokret i pobjedu gostiju.

Iako Everton bilježi u posljednje vrijeme dobre rezultate, puno bolje nego za vrijeme Koemana, danas je Bournemouth bio bolji. Dominirali su cijelom utakmicom domaći i zasluženo došli do tri boda. U 33. minuti Fraser je doveo domaće do vodstva. U 57. minuti, Niasse je odlično asistirao Idrissi Gueyu koji vraća Everton u igru.

Nakon izjednačenja, Bournemouth je još više pritisnuo i imao nekoliko sjajnih prilika. U 81. minuti Ibe je uzdrmao prečku, ali je u 89. minuti Fraser svojim drugim golom donio vrijednu pobjedu domaćima.

Prilično izjednačenu utakmicu mogli smo gledati na sjeveru Engleske. Newcastle je odigrao bez pogodaka protiv Brightona u utakmici u kojoj se niti jedna ekipa nije isticala prilikama i kvalitetom.

U sličnoj utakmici Huddersfield je remizirao s Burnleyem. Burnley je ipak imao više prilika i bio konkretniji od domaćih međutim niti jedan njihov pokušaj nije pronašao metu. Najbliže je bio Defour u prvom dijelu, no njegov udarac otišao je pored stative.