Premier liga, 21. kolo, 30.12.2017, 18:30 h
Manchester United 0:0 Southampton
Southampton

Remi Manchester Uniteda i Southamptona u sjeni ozljede Romelua Lukakua

Branimir Korać • subota, 30.12.2017.

Subotnji program u engleskom Premiershipu okončan je remijem na Old Traffordu gdje je Manchester United ugostio Southampton i odigrao ispod tražene razine. To mu je donijelo samo remi bez pogodaka čime je izgubio i drugo mjesto na ljestvici...

Dok Manchester City briljira i pobjeđuje sve redom, Chelsea, Liverpool i Tottenham evidentno se dižu, Manchester United ušao je u krizu. Treće kolo zaredom upisao je remi i to u susretima s momčadima protiv kojih je računao na sva tri boda. Nakon 2:2 protiv Leicestera gdje je imao pobjedu u rukama, odigrao je također 2:2 doma protiv Burnleyja, a sada je na Old Traffordu bod uzeo i Southampton.

Chelsea je tako prestigao Manchester United na ljestvici i drži drugo mjesto s bodom više od Mourinhove momčadi, a ono što više brine portugalskog stručnjaka je stanje Romelua Lukakua koji je morao napustiti igru već u 13. minuti nakon sudara glavama između njega i Hoedta. Lukakuu se pet-šest minuta ukazivala pomoć, a nakon toga iznesen je s travnjaka na nosilima s maskom s kisikom na licu.

Embed from Getty Images

Prije izlaska s travnjaka Lukaku je imao jednu dobru priliku koju nije realizirao, zamijenio ga je Marcus Rashford koji je i kreirao lijepu priliku za Matu, ali rezervni vratar Southamptona koji je danas mijenjao Frasera Forstera, Alex McCarthy, lijepo je obranio.

Nakon pola sata igre igrači Uniteda tražili su kazneni udarac nakon igranja rukom Maye Yoshide, mogao je glavni sudac Craig Pawson pokazati i na 11 metara, ali bio je šutljiv.

U drugom dijelu De Gea je odmah na početku spasio United vrlo lijepom obranom nakon pokušaja Longa. U završnici susreta Unitedu nije priznat pogodak kada je pucao Matić, a Pogba pomogao lopti da uđe u mrežu, no Francuz je bio u zaleđu. Ostalo je 0:0, rezultat s kojim su puno zadovoljniji gosti, a osim njih slave i u drugom dijelu Manchestera.