Premier liga, 21. kolo, 31.12.2017, 13:00 h
Crystal Palace
Crystal Palace 0:0 Manchester City
Manchester City

Sportnet • nedjelja, 31.12.2017.

Posljednjeg dana 2017. godine, Manchester City gostovao je kod davljenika Crystal Palacea i neočekivano remizirao 0:0. Time je zaustavljen veliki pobjednički niz koji je trajao 18 kola zaredom...

PIŠE: Jan Šneler

Ipak, osim nekog statističkog podatka, činjenica kako su Građani remizirali danas neće previše mučiti Pepa Guardiolu jer njegova momčad ima ogromnih 14 bodova prednosti pred drugoplasiranim Chelseajem. Žalit će za propuštenom prilikom hvatanja Bayernovog dosega od 19 uzastopnih pobjeda, City je stao na 18.

Očekivano City je počeo puno agresivnije od domaćina. Već u 5. minuti lijepu priliku imao je Bernardo Silva, no njegov šut otišao je malo pored stative. Nastavili su pritiskati gosti, no u 14. minuti skoro je Crystal Palace došao do vodstva. Pucao je Van Aanholt, njegov udarac skrenuo je netko od gostujućih igrača i umalo ušao u mrežu.

Nakon uvodnih petnaestak minuta, Crystal Palace je sve bolje izgledao na terenu i nekako se činilo da će gosti imati problema slomiti njihov otpor. Loša vijest stigla je za Guardiolinu momčad u 22. minuti. Već ranije je nakon jedne akcije Gabriel Jesus ostao ležati na travnjaku, ali se nakon pomoći sa strane vratio u igru. Ipak, bilo je jasno kako neće moći nastaviti igru te je umjesto njega ušao Sergio Aguero.

Embed from Getty Images

U 28. minuti, upravo je Aguero imao odličnu priliku. Pucao je, lopta je pogodila domaćeg igrača i krenula prema golu. Ipak, pogodila je stativu, iako je Aguero gotovo pa počeo slaviti pogodak. Do kraja prvog dijela, City je sve više preuzimao kontrolu mada su se domaći igrači odlično branili.

Na početku drugog dijela nije bilo previše akcije i većinom su gostujući igrači pokušavali, no bez većih uspjeha i prilika. U 63. minuti dobru je priliku imao Sane, pucao je silovito, ali vratar Hennessey odlično je skrenuo loptu. U 79. minuti ponovno velika šansa za domaću momčad, možda i najbolja do tada. Townsend je imao puno prostora, neometano je mogao šutirati, no njegov udarac odlazi daleko iznad vrata.

Konačno, u sudačkoj nadoknadi dolazimo do najvažnijeg događaja na utakmici. Zaha je odlično prošao Sterlinga koji ga prilično neoprezno gura u šesnaestercu i sudac opravdano pokazuje na bijelu točku. Luka Milivojević mogao je biti heroj domaće momčadi međutim njegov katastrofalni udarac s 11 metara Ederson je uspio obraniti. Još malo loših vijesti za Guardiolu došlo je u završnici kada je ostao i bez Kevina De Bruynea zbog ozljede.

Iako je prekinut njihov niz od 18 pobjeda zaredom, na kraju Guardiola i njegovi igrači mogu biti zadovoljni i osvojenim bodom. Crystal Palace ovaj bod može biti od velikog značaja u borbi za ostanak u ligi, mada će sigurno biti još dugo žaljenja zbog promašene prilike u 91. minuti utakmice.