Premier liga, 21. kolo, 31.12.2017, 17:30 h
West Bromwich Albion
West Bromwich Albion 1:1 Arsenal
Arsenal

Mihaela Bradovski • nedjelja, 31.12.2017.

Posljednji ovogodišnji susret u ligama petice odradili su West Bromwich Albion i Arsenal, a uz dva pogotka u zadnjih deset minuta, dvoboj je okončan s neodlučenih 1:1...

Veliki dan za Arsenea Wengera nije okrunjen osvajanjem tri boda. Wenger je na gostovanju kod West Bromwich Albiona 811. put sjedio na klupi Arsenala u Premiershipu i tako prestigao Alexa Fergusona koji je s 810 utakmica na klupi Manchester Uniteda bio na vrhu.

Tražio je Wenger od svojih igrača sva tri boda protiv davljenika koji je između ostalih imao i problema s izostancima, međutim Topnici nisu uspjeli slaviti i morali su se zadovoljiti samo remijem.

Arsenal je bolje otvorio utakmicu i već u prvih 15 minuta mogao je do vodstva. Prvi je zaprijetio Lacazette, a odmah za njim i Iwobi čiji je udarac bio posebno opasan, ali otišao je malo iznad grede.

U završnici prvog dijela Wenger je ostao bez Kolašinca zbog ozljede nakon starta Barryja koji se izvukao bez ikakvog kartona.

Embed from Getty Images

U drugom dijelu Lacazette nije uspio nadmudriti Fostera iz dobrih pozicija nakon 15 minuta igre da bi Arsenal ipak došao do pogotka u 83. minuti.

Alexis Sanchez pucao je iz slobodnog udarca, lopta je pogodila Jamesa McCleana i sretno se odbila u mrežu domaćina.

Međutim to nije bilo dovoljno za pobjedu. Dvije minute prije isteka 90. minute, Calum Chambers pogođen je u ruku, dosuđen je kazneni udarac koji Jay Rodriguez pretvara u pogodak za poravnanje.

Do kraja promjena nije bilo, West Bromwich je zadržao remi i bodovno se izjednačio sa Swanseajem s kojim dijeli posljednju poziciju.