Premier liga, 22. kolo, 01.01.2018, 18:30 h
Everton
Everton 0:2 Manchester United
Manchester United

Sportnet • ponedjeljak, 01.01.2018.

Nakon tri uzastopna remija, Mourinhov Manchester United konačno je osvojio tri boda. Ovoga puta bolji su bili u gostima kod Evertona rezultatom 2:0...

PIŠE: Jan Šneler

United je ušao u utakmicu kao favorit, ali momčad Evertona dobro je otvorila utakmicu i igrala možda i ponajbolje poluvrijeme ove sezone. Dobro su stajali na terenu, a na trenutke su igrali i izrazito ofenzivno.

Mladi hrvatski napadač Nikola Vlašić počeo je od prve minute za domaću momčad i bio iznimno aktivan u uvodnim minutama. Čak je imao i jedan pokušaj u 20. minuti, ali nije bio precizan. Najbolju priliku u prvom dijelu imao je Everton.

U 23. minuti Niasse je imao odličnu priliku za vodstvo, ali Rojo je fantastičnim klizećim startom skrenuo loptu u korner. Imali su i gosti svojih prilika mada nije bilo preciznosti niti koncentracije.

U drugom dijelu, United je bio puno bolja momčad. Već na startu drugog poluvremena, Mata je odlično pucao s dvadesetak metara ali Pickford brani njegov udarac. Par minuta kasnije ponovno Mata puca, ovoga puta stativa spašava Everton.

Embed from Getty Images

Bilo je jasno kako je United puno ozbiljnije krenuo u nastavak utakmice i gol je visio u zraku. To se konačno i dogodilo u 57. minuti. Pogba je uposlio Martiala koji preciznim i odmjerenim udarcem pogađa gornji desni kut Evertonova gola.

U narednom periodu najbolju priliku za Everton imao je ponovno Niasse međutim njegov udarac niti ovoga puta nije bio precizan. Kod Uniteda, pokušavali su Pogba i Lingard, ali golova nije bilo.

Ipak, u 81. minuti Lingard se upisao u strijelce. Pogba dodaje Lingardu koji sam prolazi nekoliko igrača i prekrasno plasiranim udarcem gađa isti onaj kut koji je pogodio Martial dvadesetak minuta ranije. Time je mladi Englez potvrdio pobjedu Manchester Uniteda.

Istaknimo još kako je Nikola Vlašić odigrao dobro svih 90 minuta za domaću momčad.