Dario Dodić • utorak, 02.01.2018.

Nogometaši Atalante plasirali su se u polufinale Coppa Italie svladavši usred San Paola Napoli za koji je svih 90 minuta odradio Marko Rog...

Zimski prvak talijanske Serie A, Napoli, oprostio se od jednog natjecanja, u četvrtfinalu Kupa Italije poražen je na svom San Paolu od strane Atalante 1:2. Bolja je bila vodeća momčad Serie A u prvom poluvremenu, ali prednost nije uspjela konkretizirati, dok je Atalanti upravo to pošlo za rukom u drugom dijelu.

Izmjene na obje strane nisu neuobičajene u Kupu, tako je još jednom priliku od prve minute dobio i Marko Rog. Hrvatski je reprezentativac odigrao svih 90 minuta za domaćine, bio je među boljima u dresu Napolija, ali vidno se potrošio i pao je u završnici utakmice.

Nadao se domaći strateg Sarri da će njegova momčad, iako šarena, još jednom potvrditi dominaciju protiv Atalante u Kupu. Naime, Atalanta je u prethodnih pet susreta u Kupu tek jednom zabila protiv Napolija, no večeras su gosti postigli dvostruko više golova.

Dobro je krenuo Napoli, imao je sjajnu prigodu Callejon, no još je bolje obranio Berisha. Vratar Atalante nije bio primoran niti braniti pokušaje Roga i Ounasa - Hrvata je blokirala obrana, dok je Ounas škaricama loptu poslao malo kraj gola. Nakon pola sata igre lijepu je kontru povukao Rog, gurnuo na desnu stranu za Ounasa koji, pak na drugoj vratnici pronalazi, Zielinskog, veznjak Napolija s par metara vrlo slabo puca u Berishu.

Samo je jednom prijetio u prvom dijelu gost, nakon ubačaja Gosensa s lijeve strane Gomez glavom šalje loptu pod gredu, ali brani Sepe. Precizniji su bili gosti početkom drugog dijela, igrala se 50. minuta, ubačaj s lijeve strane stigao je do Corneliusa čiji pokušaj blokira obrana Napolija, ali lopta se odbija do Castagnea, koji silovito pogađa "kroz oči" Sepea za vodstvo Atalante što je izazvalo reakciju domaće klupe, brzo su u igru poslani Mertens i Insigne.

Na sličan način udvostručio je gost vodstvo u 81. minuti. Lijepo je dugu loptu na desnoj strani primirio Gomez, pomogla mu je nespretna reakcija Chirichesa, izbio je napadač Atalante pred Sepea i slično kao Castagne u 50. minuti, kroz oči domaćeg vratara lijepo pogodio za 0:2.

Tri minute kasnije nadu domaćima budi Mertens. Belgijac okružen dvojicom gostujućih braniča i Berishom glavom pogađa na ubačaj Insignea. Nije bilo inspiracije u domaćim redovima za više od toga, Atalanta prolazi u polufinale gdje će igrati protiv pobjednika gradskog dvoboja između Juventusa i Torina.