Sportnet • utorak, 02.01.2018.

U 22. kolu Premiershipa, West Ham je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade svladao WBA s 2:1. Vrijedne bodove West Hamu donio je Andy Carroll, strijelac oba pogotka...

PIŠE: Jan Šneler

Prvoplasirani Manchester City je ušao u utakmicu kao favorit protiv solidnog Watforda. Ipak, gosti se sigurno nisu nadali kako će već u uvodnom dijelu biti matirani. Nije prošla niti minuta, Sane je ubacio, na loptu dotrčao Sterling i zabio za vodstvo domaćih.

Ako su se i uspjeli oporaviti od rano primljenog gola, drugi pogodak definitivno je dotukao goste. U 13. minuti David Silva je lijepo prošao po boku, oštro ubacio prema suigračima koji su spremno čekali u šesnaestercu, no u pokušaju da izbije loptu Kabasele ju je uputio u vlastitu mrežu.

Ni tu nije bio kraj nevoljama Watforda te su u 17. minuti mogli biti već tri pogotka u zaostatku međutim De Bruyne je iz slobodnog udarca pogodio okvir gola. Usprkos jakom startu, mreže su mirovale do drugog dijela.

U nastavku, Aguero je imao odličnu šansu međutim vrlo je slabo pucao. Argentinac se ipak iskupio u 63. minuti kada je nakon slabe reakcije vratara Gomesa ugurao loptu u mrežu. Gosti su ipak došli do utješnog pogotka u 82. minuti. Carrillo je ubacio, obrana Cityja loše je reagirala i potpuno sam ostao je Gray koji je s par metara zakucao loptu u mrežu.

Tottenham je pobjedom kod Swansea nastavio dobru formu. Nije ovo bila utakmica koju će gostujući igrači pamtiti po fenomenalnoj igri međutim tri boda će im svakako dobro doći u borbu za mjesta u europskim natjecanjima.

Na izrazito teškom terenu zbog lošeg vremena, Tottenham je vrlo rano došao do vodstva. Nakon izvedenog slobodnog udarca Eriksena, najviši u skoku bio je Llorente koji je u 12. minut postigao vodeći pogodak. Prvi dio utakmice uglavnom nije pružio veće prilike, no treba istaknuti kako je Tottenham u potpunosti dominirao terenom.

U drugom dijelu, ponovno Tottenham u glavnoj ulozi. Pokušali su udarcima prvo Alli pa Eriksen ali ovoga puta lopta nije ušla u mrežu. Swansea nije imao sreće u 65. minuti. Pucao je Narsingh nakon lijepe solo akcije ali je njegov udarac pogodio stativu. Svega pet minuta kasnije Swanseaju potpuno sreća okreće leđa te Dyerov odličan udarac glavom zaustavlja greda.

Imao je dosta sreće Tottenham u tim trenucima jer su vrlo lako domaći mogli izjednačiti pa čak i povesti. Ipak, sve nade domaćima ugasio je Alli pogotkom u 89. minuti.

Southamptonovi problemi sve su veći, a lagano im sigurno neće biti niti u nastavku sezone s obzirom na odlazak braniča Van Dijka. Večeras je bolja bila momčad Crystal Palacea rezultatom 2:1.

Nije izgledalo loše za domaće na samom startu utakmice. Preko Longa su došli do vodstva već u 12. minuti. U prvom dijelu bili su bolja momčad, međutim nisu uspjeli dodatno kapitalizirati prednost u posjedu i udarcima na gol.

U nastavku susreta, uloge su se potpuno promijenile. Crystal Palace je postajao sve ozbiljniji i opasniji a do izjednačujućeg pogotka mogli su doći u 65. minuti no Bentekeov šut obranio je vratar McCarthy. Ipak, svega četiri minute kasnije neobranjivo je pogodio McArthur i donio zasluženi pogodak gostima.

Southampton je potpuno stao s igrom i sve su jače pritiskali gostujući igrači. Konačno, u 80. minuti fantastičnim udarcem Milivojevića Crystal Palace došao je do vodećeg, a kasnije će se i ispostaviti i pobjedničkog pogotka. Ovim golom Milivojević će se svakako iskupiti za promašeni jedanaesterac protiv Manchester Cityja.

West Ham, sudeći po kvalitetnoj igri u posljednjim minutama utakmice, sve više počinje izgledati kao momčad koju je vodio Slaven Bilić prije dvije godine. Ipak, nije sve krenulo dobro. U 30. minuti, nečuvan je bio McClean i odličnim udarcem pod samu gredu matirao vratara Adriana i donio prednost West Bromwichu.

Velike šanse imali su Čekićari nakon primljenog pogotka, međutim niti Lanzini a pogotovo Kouyate nisu bili koncentrirani u završnici. U drugom dijelu, domaći su došli do izjednačenja. U 59. minuti ubacio je Cresswell, nebeski visoko se digao Andy Carroll i u svom stilu glavom pogodio za 1:1.

Mogao je West Ham nekoliko minuta kasnije doći i drugog pogotka, međutim Arnautovićev udarac obranio je vratar Foster. Austrijanac se ipak iskupio u posljednjim minutama utakmice. Oštro je ubacio sa strane, lopta je prošla sve i došla do Carrolla koji pomalo iskosa zabija za veliko slavlje domaćih.