Premier liga, 21. kolo, 04.01.2018, 21:00 h
Tottenham
Tottenham 1:1(0:0) West Ham
West Ham

Petar Jenjić • četvrtak, 04.01.2018.

U susretu 21. kola engleske Premier lige nogometaši Tottenhama i West Hama na Wembleyju su remizirali rezultatom 1:1, a susret su obilježili sjajni pogoci s obje strane - Pedra Obianga i Heung-Min Sona...

Dva sjajna pogotka obilježila su dvoboj dvaju londonskih klubova. Tottenham je na Wembleyju ugostio West Ham koji je kroz veći dio susreta bio u podređenom položaju, no uspio je osvojiti bod, odigravši 1:1.

Na prvi udarac u okvir gola čekala se 28. minuta i pokušaj Harryja Kanea iskosa s ruba kaznenog prostora koji je odlično obranio Adrian.

Nastavio je Tottenham s boljom igrom, a odličnu priliku imao je i Christian Eriksen u samoj završnici prvog poluvremena, no lopta se od Angela Ogbonne odbila malo iznad grede.

Nastavio je domaćin i u nastavku gdje je stao u prvom poluvremenu, imao nekoliko solidnih prigoda za postizanje pogotka, no uslijedio je šok za domaće navijače u 71. minuti. Pedro Obiang pronašao je malo prostora na dvadesetak metara od gola i perfektnim udarcem pogodio same rašlje suparničkog gola. Bio je to ujedno i prvi udarac West Hama na cijeloj utakmici.

Spursi su se vrlo brzo vratili staroj navici, pred peterac Čekićara, no sve do 83. minute rezultat se nije mijenjao. Heung-Min Son prihvatio je izazov s druge strane i sjajnim udarcem iz daljine matirao nemoćnog Adriana.

Iako je i jedna i druga momčad u posljednjim minutama imala prilike za postizanje pogotka, rezultat se do kraja susreta nije promijenio. Tražio je Tottenham kazneni udarac u sudačkoj nadoknadi, no sudac se nije oglasio.