Dario Dodić • petak, 05.01.2018.

Odigrana su prva dva susreta 20. kola talijanske Serie A. Nogometaši Intera ni petu prvenstvenu utakmicu zaredom nisu uspjeli pobijediti iako su u gostima kod Fiorentine imali prednost sve do prve minute sudačke nadoknade. Udinese je u gostima kod Chieva prekinuo veliki niz pobjeda...

Nešto je trulo u redovima Intera, milanska momčad petu uzastopnu prvenstvenu utakmicu nije uspjela doći do pobjede. Još je zanimljiviji podatak kako je u posljednjih pet utakmica Inter tri puta remizirao - prije toga je Inter upisao tri remija u 21 susretu, uz čak 14 pobjeda. U gostima kod Fiorentine Inter je imao prednost sve do sudačke nadoknade kada je Giovanni Simeone zabio za posve zasluženi bod Viola.

Istini za volju, ne treba domaćin biti zadovoljan dohvaćenim bodom u sudačkoj nadoknadi, bili su nogometaši Fiorentine dominantni, kreirali priliku za prilikom protiv neprepoznatljivog Intera, ali ih nisu uspjeli pretočiti u pogotke. U tome su prednjačili Thereau i Chiesa, pravo je čudo što je Inter uopće do poluvremena izdržao prazne mreže.

Kaznili su gosti iz Milana promašaje Viola, u 55. minuti Icardi zabija nakon što mu je prvi pokušaj glavom obranio Sportiello - nakon odbijanca vratar domaćina nije imao šanse.

Otvorila se Fiorentina u završnici susreta, što je zapravo omogućilo Interu prilike iz kontri. Jednu takvu povukao je Ivan Perišić, zatim je sjajnom dugom dijagonalom pogodio Borju Valera, koji se prvi put vratio na "mjesto zločina", bivši igrač Fiorentine propušta veliku priliku i glavom šalje loptu preko gola.

Uzvratio je Babacar sjajnim škaricama, ali priseban je bio Handanović. Mogao se Candreva proslaviti nekoliko minuta nakon ulaska u igru, kada ga je Icardi gurnuo u šansu. Desno krilo Intera prešlo je i Sportiella, ali iz teškog kuta puca u vanjski dio mreže.

I Interove neiskorištene prigode ubrzo su kažnjene. Igrala se prva minuta sučevog dodatka, Biraghijev udarac odbio se do Eysserica, koji kratko dodaje do Simeonea, mladi napadač Fiorentine pogađa bliži kut za 1:1.

Milan Badelj odigrao je odličnih 90 minuta u dresu Fiorentine. S druge strane Perišić je odigrao 90 minuta za Inter i bio među boljima u dresu nerazzura, dok Marcelo Brozović nije ulazio u igru.

Na otvaranju 20. kola u Veroni Chievo je na stadionu Marc'Antonio Bentegodi osvojio bod protiv Udinesea i tako prekinuo niz od tri poraza u prvenstvu. S druge strane Udinese je nakon pet uzastopnih pobjeda pod novim trenerom Massimom Oddom ubilježio remi.

Chievo je bio bolji tijekom čitavog susreta, poveo je u devetoj minuti pogotkom Radovanovića, a malo kasnije postigao je još jedan gol, koji je zbog minimalnog zaleđa poništen. Sretni bod za Udinese gostima je donio igrač Chieva, Nenad Tomović, autogolom u završnici prvog dijela.

Stipe Perica u igru je kod Udinesea ušao u 76. minuti, dok Andrija Balić nije ulazio u igru.