Svitolina lakoćom do pobjede u finalu Brisbanea i drugog naslova u karijeri

Sportnet • subota, 06.01.2018.

Ukrajinska tenisačica Elina Svitolina pobjednica je WTA turnira u Brisbaneu, Aliaksandra Sasnovič nije pružila veliki otpor sjajnoj Ukrajinki koja je za nešto više od sat vremena slavila sa 6:2 6:1…

PIŠE: Jan Šneler

Sasnovič nije imala prevelikih šansi prije finalnog meča protiv Svitoline, no nitko nije očekivao da će Ukrajinka imati tako lagani posao. Već u drugom gemu prvog seta oduzela je servis Svitolina. Iako je imala veliku prednost, još jednom je oduzela servis protivnici i na kraju dobila set sa 6:2.

Drugi set počeo je još gore za Sasnovič. Dva puta u prva dva servisa Svitolina joj uzima break i odlazi na velikih 5:0. Bilo je jasno kako je meču došao kraj, no utjehe radi Sasnovič je ipak uspjela osvojiti počasni gem.

Svitolina je tako došla do drugog WTA naslova u svojoj karijeri, dok će se Sasnovič morati zadovoljiti nastupom u finalu. Pohvale treba uputiti i Bjeloruskinji jer je ostvarila odličan rezultat u koji nitko nije vjerovao.

WTA Brisbane, finale: Aliaksandra Sasnovič (Bjelorusija) – Elina Svitolina (Ukrajina) 2:6 1:6