Petar Jenjić • subota, 06.01.2018.

Odigrano je šest utakmica 20. kola talijanske Serie A, a u najzanimljivijem susretu Lazio je s 5:2 svladao SPAL uz četiri pogotka Cira Immobilea. Drugu pobjedu u sezoni ostvario je Benevento, dok je do novog slavlja stigao i Napoli koji je pred svojim navijačima bio bolji od Verone...

SPAL - Lazio 2:5

Lazio je do 12. pobjede stigao u golijadi na gostovanju kod SPAL-a, gosti su slavili sa 5:2 uz četiri pogotka vrlo raspoloženog Cira Immobilea. Čak šest pogodaka vidjeli smo u prvih 45 minuta.

Na prvi pogodak čekalo se tek pet minuta kada se Luis Alberto prošetao kroz domaću obranu i iz blizine lakoćom matirao vratara SPAL-a.

Nije se dugo trebalo čekati na odgovor domaćina, tek dvije minute kada je Lazio skrivio kazneni udarac. Siguran izvođač bio je Mirco Antenucci.

U sljedećih petnaestak minuta Lazio se ponovno vratio u vodstvo, dvije krasne akcije uspješno je realizirao Ciro Immobile na dodavanja Luisa Alberta i Sergeja Milinkovića-Savića.

Domaćin nije ostao bez odgovora i u 30. minuti postigao je drugi pogodak. Ponovno se u strijelce upisao Mirco Antenucci krasnim udarcem s ruba kaznenog prostora. Ovim pogotkom dvoboj SPAL-a i Lazija postao je prvi u sezoni u kojem je palo pet pogodaka u prvih pola sata.

Vrlo efikasno poluvrijeme zaključio je Ciro Immobile koji je dobro reagirao na ubačaj Dušana Baste i krasnim udarcem glavom upotpunio hat-trick.

Talijanski nogometaš i u drugom poluvremenu nastavio je gdje je stao u prvom, u 51. minuti po četvrti puta se na utakmici upisao u strijelce. Prvi puta još od veljače prošle godine i Marca Parola u utakmici protiv Pescare jedan igrač nije postigao četiri pogotka na susretu.

Benevento - Sampdoria 3:2

Drugu uzastopnu pobjedu, ujedno i drugu u sezoni, upisali su nogometaši Beneventa koji su na domaćem terenu bili bolji od Sampdorije rezultatom 3:2. Treći je to poraz Sampdorije u posljednje četiri utakmice, ukupno sedmi u sezoni.

Sampdoria je povela u samoj završnici prvog poluvremena, krasno je pucao Fabio Quagliarella, njegov udarac obranio je domaći vratar, no na odbijanac je natrčao Gianluca Caprari i pospremio loptu u gol.

Izjednačujući pogodak domaćina visio je u zraku, Benevento je pogodio stativu i gredu u kratko vrijeme, ali je u 69. minuti lopta ipak ušla u gol. Krasno je, s ruba kaznenog prostora u rašlje, pogodio Massimo Coda.

Do potpunog preokreta gosti su stigli u samoj završnici susreta. Gosti su ostali s igračem manje u 83. minuti kada je crveni karton dobio Jacopo Sala, a minutu kasnije, svojim drugim pogotkom na susretu, Massimo Coda doveo je domaćina u vodstvo

U sudačkoj nadoknadi vidjeli smo još dva pogotka, treći pogodak Beneventa postigao je Enrico Brignola, dok je poraz gostiju ublažio Dawid Kownacki.

Milan - Crotone 1:0

Jedan pogodak bio je dovoljan Milanu na domaćem terenu protiv Crotonea za dolazak do osme pobjede u sezoni, a prve nakon tri utakmice u kojima su osvojili tek jedan bod. S druge strane, gostima je ovo 13. poraz u sezoni, treći uzastopni.

Domaćin je očekivano dominirao terenom, kako posjedom lopte tako i udarcima prema golu protivnika, no do pogotka nije došao sve do 54. minute. Leonardo Bonucci se najbolje snašao u kaznenom prostoru nakon kornera i glavom skrenuo loptu u mrežu.

Nikola Kalinić ušao je u igru u 76. minuti umjesto Cutronea.

Napoli - Verona 2:0

Do nove pobjede stigao je i Napoli koji je tek u drugom poluvremenu slomio otpor Verone i s dva pogotka stigao je do nova tri boda. 16. je to pobjeda Napolija koji i nakon ovog kola ostaje na prvom mjestu ispred Juventusa.

Verona je odolijevala napadima Napolija sve do 66. minute kada je domaćin napokon uspio zatresti protivničku mrežu. Dries Mertens ubacio je iz kornera na peterac, a loptu je glavom u gol skrenuo Kalidou Koulibaly.

Pobjedu domaćina potvrdio je u 78. minuti Jose Callejon koji je dobro reagirao na ubačaj Lorenza Insignea i pospremio loptu u mrežu. Marko Rog ušao je u igru u 86. minuti umjesto Insignea.

Genoa - Sassuolo 1:0

Genoa je do druge pobjede u posljednje četiri utakmice stigla na domaćem terenu protiv Sassuola. Jedan pogodak bio je dovoljan domaćinu za ukupno petu pobjedu u sezoni, dok je Sassuolu ovo 11. poraz, a prvi nakon četiri susreta.

Domaćin je poveo deset minuta prije kraja, Davide Biraschi centrirao je s desne strane na Andreja Galabinova koji sjajnim udarcem glavom trese suparničku mrežu. Petar Brlek odigrao je 76 minuta za Genou.

U ranije odigranom susretu Torino je na domaćem terenu s 3:0 slavio protiv Bologne, pogocima Lorenza De Silvestrija, M'Baye Nianga i Iaga Falquea.