Vrlo dobar nastup Ivana Buve u porazu Istanbula

Petar Jenjić • subota, 06.01.2018.

Odigrana su četiri susreta 14. kola turske Super ligi, a u nama najzanimljivijem susretu Istanbul je poražen na gostovanju kod Pinar Karsiyake, unatoč jako dobroj utakmici Ivana Buve koji je ponovno bio najbolji pojedinac momčadi...

Pinar Karsiyaka na domaćem je parketu u vrlo zanimljivom susretu stigla do pobjede protiv Istanbula. Slavila je rezultatom 84:76 i tako stigla do ukupno petog slavlja sezone, a trećeg u posljednje četiri utakmice. S druge strane, Istanbulu je ovo drugi poraz u zadnja tri susreta, ukupno sedmi.

Čitav susret obilježile su česte promjene u vodstvu, a nakon prve četvrtine gosti su imali šest koševa viška (22:16). Puno bolje odigranom drugom dionicom Pinar Karsiyaka uzvraća na sličan način i s istom razlikom odlazi na odmor (43:37).

Toplo-hladna utakmica nastavila se i u trećoj četvrtini, ovoga puta dobio je Istanbul rezultatom 25:15 i uoči posljednjih deset minuta imao četiri poena prednosti (62:58). Ipak, četvrta četvrtina otišla je na stranu domaćina koji je dobio sa 26:14 i stigao do petog prvenstvenog slavlja.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Jarrod Jones s 26 koševa i osam skokova, dok je David Kennedy dodao 18 poena, sedam skokova i sedam asistencija. Marko Banić ostao je bez poena (0/2 za dva) za pet minuta provedenih na parketu.

Gostima nije pomogao niti napadački raspoloženi Ivan Buva koji je susret zaključio s 20 poena (7/16 za dva, slobodna bacanja 6/7), 16 skokova, dvije asistencije, ali i šest izgubljenih lopti. Ryan Toolson dodao je 17 koševa i šest asistencija.

Super ligi, 14. kolo:
Trabzonspor - Tofaš 91:83 (Osiris Eldridge 27p, 7as / Baris Ermis 22p)
Buyukčekmece - Ušak Sportif 78:84 (Bracey Wright 20p, 6sk / Jordan Hamilton 16p)
Pinar Karsiyaka - Istanbul BB 84:76
Eskišehir - Bešiktaš 78:87 (Bugrahan Tuncer 21p / Sertac Sanli 20p)