Cagliari
Cagliari 0:1 Juventus
Juventus

Branimir Korać • subota, 06.01.2018.

U susretu 20. kola Serie A Juventus je u gostima bio bolji od Cagliariju s 1:0 u susretu koji su obilježili ozljeda Paola Dybale te rasistički povici domaćih navijača prema Blaiseu Matuidiju...

Napoli i Juventus nastavljaju utrku za naslov prvaka Italije, a torinska momčad slavila je u 20. kolu u gostima kod Cagliarija 1:0 i tako ostala za petama Napolitancima koji su ranije svladali Veronu s 2:0.

Juventus neće po dobrom pamtiti gostovanje na Sardiniji, tri boda su jedina stvar koja će ostati u lijepom sjećanju, a posljedice će se tek osjetiti.

U čvrstom susretu stradao je Paolo Dybala koji je čini se ozlijedio mišić, odmah je zatražio izmjenu i u suzama napustio travnjak. Ne treba govoriti koliki bi hendikep za Allegrija bila nova pauza Argentinca.

Embed from Getty Images

Domaćin se čvrsto branio i odolijevao napadima Juventusa sve do 74. minuti kada je obrana kiksala i gosti su došli do pobjedničkog gola. S desne strane ubacio je Douglas Costa, obrana Cagliarija ostala je ukopana, a Bernardeschi je iskoristio taj poklon i zabio iz blizine.

Prvo poluvrijeme bilo je bolje i sadržajnije, Juventus je dva puta tresao okvir gola nakon udaraca Dybale i Bernardeschija, ali i domaćin jednom preko Fariasa. U drugom dijelu Juventus je kontrolirao igru, Cagliari nije bio toliko opasan i gosti su nakon postignutog pogotka mirno priveli dvoboj kraju.

Inače susret su obilježila i ružna skandiranja dijela "navijača" Cagliarija prema Blaiseu Matuidiju što i nije neka velika novost kada su u pitanju ekstremniji dijelovi Cagliarijevih navijača. Klub sa Sardinije već je puno puta punio blagajnu Serie A i to će učiniti opet.

Mario Mandžukić igrao je od 60. minute umjesto Khedire.