Premier liga, 23. kolo, 15.01.2018, 21:00 h
Manchester United
Manchester United 3:0 Stoke City
Stoke City

Dario Dodić • ponedjeljak, 15.01.2018.

23. kolo engleskog Premiershipa na Old Traffordu su zaključili Manchester United i Stoke. Crveni su vragovi na kraju uvjerljivo slavili, završilo je 3:0, iako su i gosti zaslužili barem jedan gol...

Novi trener Stokea Paul Lambert s tribina je Old Trafforda proučavao svoje nove igrače. Iako je Stoke izgubio 3:0 i nalazi se u opasnoj zoni, može Lambert biti barem donekle zadovoljan viđenim. Stoke je na mahove bio napadački vrlo opasan i ne bi bilo nezasluženo da su barem jednom zatresli De Geinu mrežu. Više će Lamberta brinuti porozna obrana, Stoke je prvi klub liga petice koji je ove sezone u prvenstvu primio 50 golova.

No, nisu bili gosti dovoljno konkretni, imali su niz dobrih prilika za gol, ali nijednom se lopta nije zakoprcala u Unitedovoj mreži. Iako su domaći nogometaši čak triput matirali Butlanda ne bi bilo nepošteno da je gostujući vratar još barem dvaput išao po loptu u vlastitu mrežu.

Već u devetoj minuti poveo je United. Raspoloženi Paul Pogba, koji je bez dvojbe zaslužio epitet igrača utakmice, proigrao je Antonija Valenciju, koji sjajno ljevicom pogađa gornji lijevi kut za 1:0. Treći je to gol Valencije u Premiershipu ove sezone. Za isti su mu pothvat trebale četiri sezone prije ove.

Pola sata kasnije povisio je domaćin na 2:0. Ponovno je asistent bio Pogba, ovog puta sjajno pogađa Martial, lopta je odsjela u gornjem desnom kutu Butlandova gola. Pogba je u posljednjih 14 prvenstvenih utakmica sudjelovao u 14 golova Uniteda, deset je puta asistirao, četiri puta poentirao.

Ako je dvojbi uopće i bilo otklonio ih je Romelu Lukaku 20-ak minuta prije kraja. Primio je stasiti Belgijac Martialovu loptu okrenut leđima golu, možda se pritom poslužio rukom, otresao je nalete gostujućih braniča i pogodio za konačnih 3:0.

U posljednjih 18 gostovanja na Old Traffordu Stoke je bez pobjede, zadnji put je slavio protiv Crvenih vragova u gostima daleke 1976. godine.