Branimir Korać • subota, 20.01.2018.

Vrlo zanimljivo poslijepodne u Premiershipu gdje su na rasporedu bili novi susreti 24. kola. Arsenal je bio vrlo uvjerljiv protiv Crystal Palacea, Manchester United ne toliko protiv Burnleyja, a Nikola Vlašić odradio je prvo poluvrijeme...

Pitanje je trenutka kada će biti potvrđen odlazak Alexisa Sancheza iz Arsenala, Čileanac čeka na dovršetak posla i zbog toga nije niti bio u konkurenciji za nastup protiv Crystal Palacea, a njegov dosadašnji klub u eru bez njega krenuo je visokom pobjedom 4:1.

Silovit ulazak u utakmicu odlučio je pobjednika, Arsenal je u prvih 22 minute postigao sva svoja četiri pogotka i pregazio vrlo brzo gradskog rivala. Golovima Nacha Monreala, Alexa Iwobija, Laurenta Koscielnyja i Alexandrea Lacazettea Arsenal je odjurio do pobjede, a Luka Milivojević u kišovitom Londonu samo je smanjio na konačnih 4:1 u 78. minuti.

Arsenal je odigrao dobru utakmicu, odlično je kombinirao i stvarao prilike te je potpuno zasluženo slavio. Loša vijest za Wengera tek je ozljeda Monreala koji je zaradio udarac nakon pola sata i ubrzo je i napustio travnjak, a tek se vratio nakon ozljede.

Manchester United slavio je na Turf Mooru protiv Burnleyja 1:0 krasnim pogotkom Anthonyja Martiala. Martial je u 54. minuti dobio loptu od strane Romelua Lukakua, izgledalo je da će s 11-12 metara gađati suprotni kut, to je mislio i domaći vratar Pope, ali martial je silovito zakucao loptu u bliži gornji kut.

Bila je to još jedna skromna predstava Uniteda, u prvih 45 minuta gosti nisu imali nijedan udarac u okvir gola, nije bilo dramatičnih pomaka niti u nastavku, ali spasio ih je taj pogodak Martiala.

Sean Dyche u nastavku je uveo sve napadačke karte koje je imao na raspolaganju, Johann Gudmundsson zatresao je i gredu, ali rezultat se nije mijenjao.

Stoke se pomaknuo na ljestvici nakon što je napokon stigao do pobjede i to protiv Huddersfielda. Slavio je s 2:0 i izašao iz zone ispadanja, a gosti su samo nastavili s lošom formom. Pogotke za Stoke postigli su Joe Allen i Mame Biram Diouf.

Nikola Vlašić odradio je prvo poluvrijeme u dvoboju između Evertona i West Bromwicha koji je završen rezultatom 1:1. Susret je obilježio težak prijelom noge Jamesa McCarthyja koji je postavio nogu u trenutku kada je Salomon Rondon svom snagom zamahnuo i krenuo na udarac.

West Bromwich je vodio od sedme minute golom Jaya Rodrigueza, a bod Evertonu donio je Oumar Niasse. U posljednjim trenucima Rondon je imao veliku priliku za pobjedu gostiju, ali je zatresao okvir gola.

Leicester je na svom travnjaku bio bolji od Watforda s 2:0 golovima Jamieja Vardyja iz penala te Riyada Mahreza u sudačkoj nadoknadi.

Remi je viđen u Londonu gdje je West Ham ugostio Bournemouth. Gosti su poveli u 71. minuti golom Ryana Frasera, ali dvije minute kasnije Javier Hernandez vratio je domaćina u utakmicu.