Premier liga, 24. kolo, 22.01.2018, 21:00 h
Swansea City
Swansea City 1:0 Liverpool
Liverpool

Dario Dodić • ponedjeljak, 22.01.2018.

U posljednjem susretu 24. kola engleskog Premiershipa posljednjeplasirani Swansea na svom je Libertyju šokirao Liverpool i s minimalnih 1:0 došao do sva tri boda...

Kada posljednjeplasirana momčad prvenstva, koja je od svih momčadi u ligi postigla najmanje pogodaka na domaćem terenu, ugosti četvrtu momčad prvenstva, koja je po postignutim golovima u gostima najbolja u ligi, logično je samo jedno - pobjeda fenjeraša. Možda i nije, ali upravo se to večeras dogodilo na Libertyju u Swanseaju gdje je istoimeni domaćin s minimalnih 1:0 nanio tek treći poraz Liverpoolu u ovoj sezoni Premiershipa.

Prvi poraz u posljednjih 19 utakmica Liverpoolu je nanio Swansea, koji je na svom travnjaku u dosadašnjem dijelu prvenstva postigao tek šest pogodaka. Sedam je sretan broj po mnogima, bio je i za Swansea kojem su ovo važna tri boda u borbi za opstanak, iako su i nakon pobjede ostali na posljednjem mjestu.

Jedini način na koji je domaćin mogao pobijediti momčad Jürgena Kloppa uključivao je odgovornu i fokusiranu obranu svih 90 minuta, ali i određenu dozu sreće. Jer Liverpool je dominirao, ali lopta nije htjela u mrežu domaćeg vratara Fabianskog.

Iz prvog udarca u okvir na susretu Swansea je poveo. Igrala se 40. minuta, nakon kornera s desne strane obrana Liverpoola slabo čisti, lopta se odbija do Mawsona, koji zabija za vodstvo domaćina.

Stisnuo je Liverpool u drugom poluvremenu, ali lopta nije htjela u mrežu. Pamtit će gosti prigodu iz doslovno posljednjih sekundi susreta kada je Firmino s pet metara upropastio veliku prigodu i poslao loptu u okvir gola.

Dejan Lovren zbog bolesti nije konkurirao za sastav.