Inter
Inter 1:1 Roma
Roma

Branimir Korać • nedjelja, 21.01.2018.

U derbiju 21. kola talijanske Serie A Inter je ugostio Romu, a susret je završen bez pobjednika 1:1. Pobjeda je bila nužna i jednima i drugima i na kraju ne mogu biti zadovoljni podjelom bodova...

Kriza i dalje trese Inter, nikako milanska momčad ne može do pobjede, a kako se razvijao dvoboj protiv Rome, remi je još i dobar rezultat. Rimljani su rano poveli, držali vodstvo do same završnice kada je Marcelo Brozović asistirao, a Matias Vecino zabio za poravnanje.

Još jednom se pokazalo da kada nema konkretnog i velikog učinka Ivana Perišića i Maura Icardija, Inter ne može do pobjede. Rimljani su ih vrlo dobro neutralizirali i na kraju im je to i donijelo pobjedu.

Perišić je imao jednu dobru priliku nakon pola sata igre, ali Alisson mu je dobro obranio da bi odmah nakon toga Roma stigla do vodstva. Alisson je ispucao loptu, jako loše reagirao je Davide Santon, lopta ga je preskočila i došla do Stephanea El Shaarawyja koji lakoćom prebacuje Handanoviča za 1:0.

Na poluvremenu u igru je ušao Brozović, Inter je krenuo po poravnanje, a vrlo blizu bio je sredinom drugog dijela kada je Icardi dobro pucao nakon ubačaja Perišića, ali Alisson je odbio loptu u vratnicu.

U 86. minuti niti on nije mogao spasiti Romu, odlično je ubacio s lijeve strane Brozović, lopta je došla na glavu Vecina koji zabija za poravnanje.

U konačnici podjela bodova, što ujedno znači nastavak serije utakmica bez pobjede i za jedne i za druge, najbolja vijest za izravne konkurente u borbi za visoke pozicije.