Juventus
Juventus 1:0 Genoa
Genoa

Dario Dodić • ponedjeljak, 22.01.2018.

Posljednji dvoboj 21. kola talijanske Serie A odigran je u Torinu na Allianz stadionu, Juventus je s minimalnih 1:0 svladao Genou i ostao na zaostatku od jednog boda za vodećim Napolijem...

Iako nije impresionirao Juventus je bez većih problema stigao do pobjede u posljednjem susretu 21. kola talijanskog prvenstva. Prvak Italije na svojem je Allianzu s minimalnih 1:0 svladao Genou i zadržao priključak za vodećim Napolijem.

Juventus je dominirao posjedom, kreirao prilike, ali ih nije uspijevao pretočiti u pogotke. S druge, pak, strane, Genoa nije niti jednom pucala u okvir Juventusovog gola, drugi se put to dogodilo talijanskom prvaku ove sezone, prvi put protiv Fiorentine u rujnu prošle godine.

S obzirom da je granitna Juventusova obrana u 11 susreta prije večerašnjeg u svim natjecanjima primila tek jedan gol, za tri boda torinske momčadi bio je dovoljan samo jedan zgoditak. U 16. je minuti Douglas Costa gurnuo na stranu loptu za Marija Mandžukića, koji mu je krasno gura u prostor, Costa lagano poentira za vodstvo Juvea.

Mogao se Mandžo upisati i u strijelce, ali je sjajnu prvu reakciju kod primanja lopte upropastio slabim udarcem, točno u vratara Perina. Uz Costu je bio najbolji pojedinac na terenu, odigrao je svih 90 minuta.